Siyaset

 ‘Devlet-millet omuza omuza’

AK Parti Aksaray İl Başkan Vekili Mehmet Ali Koyuncu, 10 ili vuran yüzyılın deprem felaketinde enkaz altında kalan insanları çıkarmak için sahada bulunan arama kurtarma çalışmalarına katılan binlerce kahramana teşekkür..

 ‘Devlet-millet  omuza omuza’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkan Vekili Mehmet Ali Koyuncu, 10 ili vuran yüzyılın deprem felaketinde enkaz altında kalan insanları çıkarmak için sahada bulunan arama kurtarma çalışmalarına katılan binlerce kahramana teşekkür mesajı yayınladı.

Devletin depremin olduğu ilk andan itibaren tüm imkanları ile harekete geçtiğini vurgulayan, “Bütün ülke olarak büyük bir hüznü yaşıyoruz. Aksaray halkı olarak deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın ortak acılarını paylaşıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifalar diliyoruz. Devletimiz Cumhurbaşkanımızın riyasetinde tüm kurumlarımızla görev başındadır. Valilik ve Aksaray Belediyemizin koordinasyonunda deprem bölgelerine ulaştırılması için Aksaray halkımızdan isteğimiz kullanılmamış çadır, battaniye, mont, bot, uyku tulumu, temizlik, hijyen malzemeleri, içlik, temiz giysi, bebek maması, çocuk bezi, powerbank, gibi acil ihtiyaç malzemelerini göndermeye devam etmeleri. Ayrıca deprem bölgesinden ilimize gelen misafirlerimize kapımız açıktır. Zaten devletimiz tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Bizlerde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

‘YARDIMSEVER AKSARAY HALKINA TEŞEKKÜRLER’

Yardımsever Aksaray halkına teşekkürlerini ileten Koyuncu, “Devletimiz bütün kurumları ve imkânlarıyla deprem bölgelerinde faaliyetlerine aralıksız ve ivedi bir şekilde devam ederken, depremin ilk gününde Elbistan ilçesine görevlendirilen ve o bölgedeki görevini başarıyla ifa eden başta Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, Kahramanmaraş’ta görev yapan Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer ve ekibine, İl Özel İdaremize, jandarma ve Emniyet teşkilâtımıza, AFAD ile UMKE müdür ve personeline, sağlık personelimize, ilçe belediyelerimize, sahada çalışan AK Parti Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, ilçe başkanlarımız ile tüm teşkilat üyelerimize, kurum, kuruluş, STK, iş dünyası ve tüm siyası partilere, soğuğa, ayaza, uykusuzluğa, daha pek çok zorluğa rağmen cansiperane bir şekilde gayret gösteren tüm ekiplerimize, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Acımız ne kadar büyük olursa olsun devlet-millet omuza omuza vererek tüm sıkıntıların üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL