Gündem

‘Dijital teknolojiyi doğru kullanmalıyız’

aksaray Şehit pilot hamza gümüşsoy fen lisesi gerek milli ve manevi projelerle gerekse bilimsel ve kişisel gelişim alanlarında hareketliliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle etwinning projeleriyle z kuşağına teknolojinin doğru kullanılmasını öğreterek,..

‘Dijital teknolojiyi  doğru kullanmalıyız’
banner

aksaray Şehit pilot hamza gümüşsoy fen lisesi gerek milli ve manevi projelerle gerekse bilimsel ve kişisel gelişim alanlarında hareketliliğiyle dikkat çekiyor.

Özellikle etwinning projeleriyle z kuşağına teknolojinin doğru kullanılmasını öğreterek, öğrencileri güvenli internet kullanması ve dijital okuryazarlık adına önemli çalışmalara imza atılıyor. 

 

yurtdışı ile etkileşim alanında 3 farklı etwinning projesiyle ilgili bilgiler veren okul müdürü ramazan Ünal çokkayışlı; ‘digital transformation ambassadors” isimli etwinning projesi ile amacımız dijital okuryazarlığı artırmak, öğrencileri güvenli internet kullanımı hakkında bilinçlendirmek, öğretmenler ve öğrenciler için daha eğlenceli bir öğretim ortamı oluşturmaktır. ‘youth has the midas touch 2.0″ isimli etwinning projesinde ise gelişen dünyada inovasyon ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla gençlerin, potansiyellerinin, yeteneklerinin ve tercihlerinin farkına varmalarını sağlayacak kariyer yollarını izleme, gerekli eğitim ve işgücü piyasasını test etme imkanı sunulacak. son olarak ‘technology generation” isimli projeyle aktif öğrenme modelinin geçerli olduğu, teknolojinin içinde doğan z kuşağına teknolojinin doğru kullanılmasını öğretmek amaçlanmaktadır” dedi.

 

çokkayışlı, öğrencilerin her alanda toplumda etkin şahsiyetler olmaları için ekip ruhuyla çalışmalara devam edeceklerini söyledi. (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL