banner
Gündem

Dinçer; ‘Aksaray için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz’

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, TEMEL ATMA TÖRENİ VE AÇILIŞ İÇİN AKSARAY’A GELİYOR Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin temel..

Dinçer; ‘Aksaray için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz’
banner

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, TEMEL ATMA TÖRENİ VE AÇILIŞ İÇİN AKSARAY’A GELİYOR

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin temel atma töreni ve Kalanlar Millet Bahçesinin açılışı için Aksaray’a geliyor. Program dahilinde 1 Mart Cuma günü 13:30’da ilk olarak Hamidiye Kentsel Dönüşüm alanında temel atma törenine katılacak olan Özhaseki, daha sonra saat 15.30’da yapılacak Kalanlar Millet Bahçesi’nin açılışına katılacak.

‘ŞEHİR MERKEZİNİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ’

Aksaray’a büyük bir katma değer sağlayacak projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Şehrimiz için dev projeleri bir bir hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Kentsel dönüşüm alanımızda şu an yoğun bir çalışma var.  Aksaray tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm hareketini başlattığımız ve yüzde 17’lik bölümünü tamamladığımız şehrin kalbi konumundaki Hamidiye Mahallesi’ndeki projemiz tamamlandığında Aksaray’a büyük bir katma değer sağlayacak. Şehir merkezinin çehresini değiştirecek aynı zamanda Aksaray’ımızın merkezinde trafiği de rahatlatmış olacağız. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz Hamidiye Kentsel Dönüşüm projemizin temel atma töreniyle çalışmalarımız daha da hızlanacak. Proje süremiz 500 gün ama müteahhidimiz inşallah daha kısa sürede bitirecek” dedi.

‘AKSARAY’IN YEŞİL ALAN VARLIĞINA ÖNEMLİ BİR KAZANIM SAĞLAYACAĞIZ’

Gün içerisinde Kalan Millet Bahçesi’nin açılışını da icra edeceklerini aktaran Dinçer; “Allah nasip ederse yine aynı gün sayın bakanımızın katılımlarıyla şehrimizi güzelleştirmek adına hizmete açacağımız Kalanlar Millet Bahçemiz ile 42 Bin metrekare yeşil alanı ve sosyal donatı alanlarıyla halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Daha önce şehrimize kazandırdığımız Fatih Millet Bahçesi ve Zafer Millet Bahçelerinin ardından Aksaray’ın yeşil alan varlığına önemli bir kazanım sağlamış olacağız. “Yeşil bir Aksaray” için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 1 Mart Cuma Günü Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı temel atma törenine ardından Kalanlar Millet Bahçesi’nin açılışına tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası