Gündem

Dinçer, ‘Altyapıda devrim niteliğinde çalışmalar yaptık’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve geldiği 3.5 yılı aşkın görev süresince; 180 kilometre içme suyu şebeke hattı, 80 kilometre asbest boru değişimi, 39 kilometre kanalizasyon hattı ve 20 kilometre..

Dinçer, ‘Altyapıda devrim niteliğinde çalışmalar yaptık’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve geldiği 3.5 yılı aşkın görev süresince; 180 kilometre içme suyu şebeke hattı, 80 kilometre asbest boru değişimi, 39 kilometre kanalizasyon hattı ve 20 kilometre yağmur suyu hattının yapımını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Şehir tarihinin en kapsamlı altyapı yatırımlarını hayata geçirdiklerini ifade eden Dinçer, göreve geldiğinde Aksaray genelindeki sağlıksız asbest boruları yenilemek için kolları sıvadığını söyledi.

Aksaray Belediyesi 5 yıllık plan dahilinde şehrin şebeke sistemindeki 108 kilometrelik asbestli boru hattının yüzde 85 oranını 2022 yılı sonunda tamamlandıklarını belirtti.

Altyapı çalışmaları kapsamında öncelikli olarak asbest borularla ilgili geniş kapsamlı bir eylem planı hazırlandığını söyleyen Dinçer, asbest boru değişimiyle içme suyunun kalitesi artırıldığı gibi kayıp kaçakların da önüne geçildiğini ifade etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL