Gündem

Dinçer, Bedir Muhtar’da incelemelerde bulundu

DİNÇER; “AMACIMIZ GEÇMİŞTEN GELECEĞE ANLAMLI BİR İZ BIRAKMAK” Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesini beraberindeki Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte inceledi. Yaklaşık..

Dinçer, Bedir Muhtar’da incelemelerde bulundu
banner

DİNÇER; “AMACIMIZ GEÇMİŞTEN GELECEĞE ANLAMLI BİR İZ BIRAKMAK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesini beraberindeki Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte inceledi.

Yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip külliyede içerisinde bay ve bayan bölümlerinin ayrıldığı cami, bay-bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar yer alıyor.

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak için külliye projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Dinçer, “Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Aksaray’ımızın tarihi geçmişine baktığımızda köklü kültürel zenginliklere sahip. Bizler şehrimize hizmet ederken bunu hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Geleceğe dair kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz. Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemizi bu düşünce çerçevesinde hayata geçirdik. Projemiz modern mimariyle bölgenin çehresini değiştirdi. Projemiz Cami ile birlikte bir külliyede yer alması gereken sosyal donatılara yer verdik. Amacımız geçmişten geleceğe anlamlı bir iz bırakmaktır” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası