Gündem

Dinçer; ‘Bugünün öznesi gazeteciler’

BAŞKAN DİNÇER; ‘HIZLA BÜYÜYEN AKSARAY’IMIZ İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde şehir genelinde faaliyet gösteren medya temsilcileri ve çalışanları ile bir araya gelerek..

Dinçer; ‘Bugünün öznesi gazeteciler’
banner

BAŞKAN DİNÇER; ‘HIZLA BÜYÜYEN AKSARAY’IMIZ İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde şehir genelinde faaliyet gösteren medya temsilcileri ve çalışanları ile bir araya gelerek gazeteciler gününü kutladı.

Gazetecilerin bir şehir için son derece önemli olduğunu vurgulayan Dinçer, “Basın mensuplarımız, yılın her anı her dakikası haber kaynağına ulaşarak, bilgiyi en doğru şekilde elde etme ve bu bilgileri şeffaflık, doğruluk ve açıklık ilkeleri doğrultusunda haberleştirerek halka aktarmak adına önemli görev ve sorumluluk üstleniyor. Kamuoyunun bilgilendirilmesi açıklığa kavuşturulması bilginin yayılması ve olan olayların doğru bir şekilde aktarılması gerçekten günümüz dünyasında basın mensuplarının görevinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Sağ olun sizler Aksaray’da sizlerde elinizden gelen çabayı ortaya koyuyorsunuz. Aksaray’ımızdaki kamuoyunun bilgilendirilmesi kurumların çalışmaları yine Aksaray’ımızdaki haber niteliği taşıyan konularla ilgili yapmış olduğunuz çalışmalarda bunun en aşikâr örneği. Aksaray’ımız hangi alanda hangi anlamda ileri gitmişse önem arz ediyorsa basın gücümüzde aynı oranda güçlü dinamik ve bu ilkeler çerçevesinde hareket ediyor. Bu sevinç verici bir durum. Son yıllarda Aksaray kendinden söz ettirebilen bir şehir haline geldi bunda tabi ki sizlerin önemli bir payı önemli bir görevi var. Bundan dolayı da hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugünün gündemi öznesi tabi ki basın mensuplarımız” dedi.

‘AKSARAY BÖLGEDE EN HIZLI GELİŞEN İLLER ARASINDA’

Etkinlikte gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Dinçer, genel olarak şehirde yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi. Aksaray’ın son yıllarda bölge içinde en hızlı gelişen şehirler arasında yer aldığını vurgulayan Dinçer; “Önümüzdeki günlerde TÜİK resmi rakamları açıklayacak. Aksaray göç alan nüfusu sürekli artan dinamik bir il. Yani bir ilin nüfusunun artması göç alması demek o bölgede yaşamın güzel olduğu anlamına gelir. İmkanların çok daha iyi olduğu anlamına gelir. Şehrimiz son yıllarda bu anlamda göç alan bir il olarak insan ihtiyaçlarına cevap veren bir merkez statüsünde. Bu bizim sorumluluğumuzda ve insanımıza daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz. Şehrimizi büyükşehir statüsüne ve vizyonuna kavuşturmak yeni çalışmalar ve projeler yapmamız icap ediyor, planlarımızı bu minvalde yürütmemiz gerekiyor ve biz de zaten çalışmalarımızı ve planlarımızı bu anlayış içerisinde sürdürüyoruz. Yaptığımız her işin arka planında bu anlayış ve bakış açısı var. Aksaray Belediyesi olarak şehrimizde yaptığımız proje ve hizmetleri basın mensuplarımız takip ediyor. Her gün yeni bir şeyler yapmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz. Bizler işlerimizi ve planlarımızı kısa, orta ve uzun vadede değerlendiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarda Aksaray’ımızın gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçları neler bunun altyapısı üzerinde çalışıyoruz.  Açılış, toplantı, temel atma törenleri gibi değişik vesilelerle siz basın mensupları ile sık sık bir araya geliyoruz. Bunların hepsi Aksaray’ımızın gelecek vizyonu için yaptığımız çalışmalardır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile davetimize katılan tüm medya mensuplarına teşekkür ederek Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum” diye konuştu.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL