Gündem

Dinçer çalışmaları yerinde inceledi  

Dinçer, akıllı şehir uygulamaları çerçevesinde Makas Kavşağında yeni bir trafik düzenlenmesi yapılacağını işaret etti Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kent genelinde yapılan yol ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi…

Dinçer çalışmaları  yerinde inceledi  
banner

Dinçer, akıllı şehir uygulamaları çerçevesinde Makas Kavşağında yeni bir trafik düzenlenmesi yapılacağını işaret etti

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kent genelinde yapılan yol ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Dinçer, Atatürk Bulvarı ve Alparslan Türkeş Bulvarının kesiştiği Makas Kavşağında incelemelerde bulundu. Dinçer’in başlattığı alt ve üstyapı seferberliğinde şehrin dört bir yanında yol yapımından içme suyu hattına, kanalizasyondan yağmur suyu hattına kadar birçok çalışma sürerken Aksaray Belediyesi, şehrin en yoğun olarak kullanılan arterlerinden makas kavşağında çalışma başlattı.

‘YENİ BİR DÜZENLEME YAPIYORUZ’

Dinçer, Aksaray’da altyapı da olduğu kadar üst yapıda da önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Makas Kavşağında çalışmaların kalıcı olması için MEDAŞ, Enerya, Telekom Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapıldığının altını çizen Başkan Dinçer, yapılan çalışma ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada, “Makas Kavşağı, Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı ile Aşık Molla Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan ve şehrimizin en yoğun kullanılan kavşakları arasında yer alıyor. E-90 Karayolundan şehrimize giriş ve çıkışlarının yapıldığı Makas Kavşağında daha önceden üzerinde çalıştığımız yeni bir düzenleme yapıyoruz” dedi.

‘SÜRÜCÜ VE YAYA GÜVENLİĞİNİN

ARTIRILMASINI HEDEFLİYORUZ’

Akıllı şehir uygulamaları çerçevesinde Makas kavşağında yeni bir trafik düzenlenmesi yapılacağını işaret eden Başkan Dinçer, “Biz burada araç yoğunluğu ve ortalama hız verilerini kullanarak sürücü ve yaya güvenliğinin artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni trafik düzenlemesinde trafik ışık ve işaretlerin sil baştan yenileneceğini aktaran Başkan Dinçer, uygulanacak trafik yönetim sistemiyle kavşak noktasında araç bekleme sürelerinin kısalacağını ve sürüş konforunun artacağını kaydetti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası