Gündem

Dinçer, ‘Cumhuriyet İstiklal Harbi’nin bir neticesidir’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı. Mesajında Cumhuriyet’in İstiklal Harbinin bir neticesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer  şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet,..

Dinçer, ‘Cumhuriyet İstiklal Harbi’nin bir neticesidir’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.

Mesajında Cumhuriyet’in İstiklal Harbinin bir neticesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer  şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürüdür.

Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir.

Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.” (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL