Gündem

Dinçer ‘Engelli bireylerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz’

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hollanda’da yaşayan yardımsever iş insanları tarafından bağışlanan akülü araçları, özel gereksinim duyan engelli bireylere teslim etti. Bu yıl..

Dinçer ‘Engelli bireylerimizin  hayatını kolaylaştırıyoruz’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hollanda’da yaşayan yardımsever iş insanları tarafından bağışlanan akülü araçları, özel gereksinim duyan engelli bireylere teslim etti. Bu yıl 2’si düzenlenen Aksaray Bilim Festivalinin son gününde gerçekleşen tören ile birlikte 10 adet akülü araç, tekerlekli sandalye ve görme engelliler için özel üretilmiş bisiklet, sahiplerine teslim edildi.

Teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran tüm uygulamaların Aksaray’da hayata geçtiğini bildirdi. Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray Belediyesinin ‘Engelli Dostu Belediye’ler arasında yer aldığını söyledi ve sosyal yardımlar konusunda bugüne kadar pek çok adımın atıldığının altını çizdi.

Aksaray Belediyesi olarak son 4,5 yılda 406 vatandaşa engelli araçlarının teslim edildiğini aktaran Dinçer “Şehrimizde tüm engelli dernekleri Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi çatı altında birleştirdik. Bu uygulamamızın bir benzeri ülkemizin hiçbir noktasında yok. Belediye olarak tüm çalışmalarımızı Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde yürüttük. Eğitim faaliyetleri, ulaşım ve indirimli su kullanım konusunda engelli bireylerimize ve ailelerine gereken her türlü kolaylığı sağladık.  Engellilerimizin sosyal hayata katılımı daha da arttırmak için Engelsiz Yaşam Merkezimizin temellerini attık. Yakın zamanda açarak bu merkezimizi özel gereksinim duyan kardeşlerimizin kullanımına sunacağız.  Bugün burada Hollandalı yardımsever iş insanları Olgun Aydoğan ve RonGezelle’nin bağışladığı akülü araçları, engellilerimize teslim ediyoruz. Kendilerine sergiledikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası