banner
Gündem

Dinçer ‘Hizmette önceliğimiz her zaman yol’ dedi

Aksaray Belediyesi ekipleri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 65. Cadde de yeni yol açma çalışması başlattı. Mevcut yolların bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yol açma..

Dinçer ‘Hizmette önceliğimiz her zaman yol’ dedi
banner

Aksaray Belediyesi ekipleri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 65. Cadde de yeni yol açma çalışması başlattı.

Mevcut yolların bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yol açma faaliyetlerini de gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 65. Cadde de yeni imar yollarının açıldığını belirtti.

Şehrin yeni yerleşim yerlerinden olan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne açılan yeni imar yolları ile birlikte kanalizasyon, içme suyu şebeke hattı, yağmur suyu şebeke hattı ve iletişim altyapıları gibi altyapı hizmetleri verilmesi zorlanılıyordu. Vatandaşlara alternatif ulaşım imkânı sunulması ve kesintisiz hizmet verilmesi için yeni yol açma çalışması başlattık. Ekiplerimiz iş makineleri yardımı ile imar planına uygun olarak yeni yolların açılmasını sağlıyor. İlerleyen günlerde oluşabilecek trafik yoğunlukları da öngörülerek başlatılan yeni yol açma çalışmaları kapsamında 25 metre genişliğinde 2.5 Kilometre uzunluğunda yeni yol açıldı. 25 metre genişliğindeki yeni yolun altyapı ihtiyaçlarının giderilmesinin ardından standartlara uygun bir şekilde stabilize malzemesi serilerek sıkıştırma işlemi yapılacak. Asfalt serimine zemin şartları uygun hale geldikten sonra başlanılması planlanıyor” dedi.

‘İMAR UYGULAMALARIYLA YOLLAR AÇILMAYA DEVAM EDİLİYOR’

Hizmette önceliğin her zaman yol olduğunu aktaran Dinçer, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yol olmadan hiçbir hizmetin sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün değildir. Bu kapsamda imar uygulamalarıyla kesinleşen yollar açılmaya devam ediliyor ”diye konuştu.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası