Gündem

Dinçer, ‘Ihlara Vadisi’nin turizm değerini artırıyoruz’’

 IHLARA VADİSİ CAM TERAS VE KAFETERYA PROJESİNDE ÇALIŞMALARA ARALIKSIZ DEVAM EDİLİYOR Aksaray Belediyesi, Ihlara Vadisi’nde başlattığı Cam Teras ve Kafeterya projesinde çalışmalarını sürdürüyor.   Şehrin turizm değerlerini yükseltecek Cam Teras..

Dinçer, ‘Ihlara Vadisi’nin turizm değerini artırıyoruz’’
banner

 IHLARA VADİSİ CAM TERAS VE KAFETERYA PROJESİNDE ÇALIŞMALARA ARALIKSIZ DEVAM EDİLİYOR

Aksaray Belediyesi, Ihlara Vadisi’nde başlattığı Cam Teras ve Kafeterya projesinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Şehrin turizm değerlerini yükseltecek Cam Teras Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi’ne yapacağımız cam teras ile bölgeyi ziyarete gelenlere seyir zevki yaşatacağız. “Kapadokya’nın İncisi” olarak da adlandırılan vadide cam teras projesinin hayata geçirilmesiyle misafirlerimize manzarayı, kiliseleri ve tarihi mekanları yukardan görme imkânı sunacağız. Şehrimizin tüm potansiyellerini açığa çıkartmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

Dünyanın ikinci büyüklükteki Kanyon Vadisi olan Ihlara Vadisi yıllık 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Kapadokya’nın incisi olan Ihlara Vadisi, Cam Teras ve Kafeterya projesi ile daha çok turiste kapı açması planlanıyor. Cam teras, vadiden 117 metre yükseklikte inşa edilecek. Ziyaretçiler, 10 metre açık alana sahip olan terastan vadiyi yukarıdan görebilecek.  Ziyaretçilerin heyecan ve adrenalini doyasıya yaşayacağı Cam Terastan, Vadinin doğal ve tarihi tüm güzellikleri izlenebilecek. Ihlara Vadisi’nin turizm yoğunluğunu artıracak olan Cam Teras projesi kapsamında proje alanına otopark, mescid, yürüyüş yolu, fotoğraf çekim noktası, amfi tiyatro ve kafeterya da planlandı. Planlamalar doğrultusunda çalışmalara devam edilen proje alanında Kafeterya kısmının çelik montaj işlemleri tamamlandı. Teras kısmında ise çelik montaj çalışmalarına devam ediliyor.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası