Gündem

Dinçer Makas Kent Park’ta incelemelerde bulundu

BAŞKAN DİNÇER; ‘MODERN KENT KİMLİĞİNE YAKIŞIR BİR SOSYAL DONATI ALANI İNŞA EDİYORUZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki Belediye Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte yapımı devam eden Makas..

Dinçer Makas Kent Park’ta incelemelerde bulundu
banner

BAŞKAN DİNÇER; ‘MODERN KENT KİMLİĞİNE YAKIŞIR BİR SOSYAL DONATI ALANI İNŞA EDİYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki Belediye Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte yapımı devam eden Makas Kent Park’ta incelemelerde bulundu.

Şehrin aynası olarak bilinen şehirlerarası birçok yolun kesişme noktasındaki Makas bölgesinin geçtiğimiz yıl alt yapı alanında; yağmur suyu şebeke hattı yapımı, kanalizasyon hattı yapımı, içme suyu borularının değişimi ve mazgal sayılarının artırılması gibi köklü çalışmalar yapılmıştı. Yapılan altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfaltla kaplanan yollarda, trafiğin daha akıcı ve sorunsuz işlemesi için orta refüjler daraltıldı. Altyapı ve üst yapısı ile şehre yakışır hale getirilen Makas bölgesinde iki yolun arasında sıkışmış olan parkın tam kapasiteli olarak kullanılması için düzenleme çalışması başlatıldı.

Toplam da 11 bin metrekarelik parkın içerisinde vatandaşlara restoran ve kafe hizmetleri verilmesi için inşaatı büyük oranda tamamlanan 2 katlı kafeterya binası 593 metrekare alandan oluşuyor. Yapımı tamamlandığında şehrin yeni cazibe noktası olması beklenen parkın ortasına 380 metrekarelik süs havuzu yapılıyor.

Makas Kent Park’ta vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için spor alanları, dekoratif kamelyalar, çocuklar için survivor oyun parkuru, yürüyüş yolları ve bitki görsel alanlarının yapımı devam ediyor.

Yapımı tamamlandığında Aksaray’a renk katacağı düşünülen yeni sosyal donatı alanın da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, inşaat çalışmalarında gelinen son aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Dinçer, Makas Kent Park’ta çalışmaların devam ettiğini söyledi.  (Haber Bülteni)

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası