banner
Gündem

Dinçer; ‘Personellerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz’

AKSARAY BELEDİYESİNDE EN DÜŞÜK ŞİRKET İŞÇİ MAAŞI 25 BİN, DAİMİ İŞÇİ MAAŞI 34 BİN LİRAYA YÜKSELDİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye iştiraki Azmi Milli T.A.Ş bünyesinde çalışan personel ile..

Dinçer; ‘Personellerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz’
banner

AKSARAY BELEDİYESİNDE EN DÜŞÜK ŞİRKET İŞÇİ MAAŞI 25 BİN, DAİMİ İŞÇİ MAAŞI 34 BİN LİRAYA YÜKSELDİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye iştiraki Azmi Milli T.A.Ş bünyesinde çalışan personel ile birlikte kadrolu işçilerin maaşlarında büyük oranda iyileştirme yapıldığını söyledi. Dinçer; belediye iştirakinde çalışan personellerin sosyal haklar hariç en düşük maaşının net olarak 25 bin liraya, kadrolu işçilerin maaşlarının da 34 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

ALIN TERİ DÖKEN İŞÇİMİZİN YANINDAYIZ

Belediye personelleriyle toplantıda bir araya gelen Dinçer, işçilerin merakla beklediği müjdeli haberi paylaştı. Dinçer;  “Aksaray’ımız için canla başla çalışan işçilerimizin yanındayız. Belediye bünyesinde çalışan mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Daha önce olduğu gibi bugün de alın teri dökerek hakkıyla kazanan personellerimizin maaşlarına iyileştirme yapmaya karar verdik. Yaz kış demeden, gece gündüz ayrımı gözetmen çalışan bütün personellerimizi mutlu edecek bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

İMKANIMIZI SONUNA KADAR KULLANDIK

Dünya konjonktüründe oluşan yüksek enflasyondan herkesin olumsuz şekilde etkilendiğini söyleyen Dinçer “Personel arkadaşlarımızın maaşları fiyat artışından etkilenmemesi için dönem dönem ücretlere zam yaptık. Cumhurbaşkanımızın enflasyona mücadelesine hepimiz şahidiz. Ekonomistlerle, bakanlarla, uluslararası kuruluşlarla görüşerek çözüm yolları aradı. Durum böyle olunca da bu ekonomik durumdan en çok sabit gelirliler, maaşlı kesim, işçiler etkilendi. Bizde yaşananları göz önünde bulundurarak yeni bir düzenleme yapalım istedik. Şirket personellerimizin sosyal haklar hariç en düşük maaşını 25 bin yapıyoruz. Bunun yanı sıra daimî işçi personelimizin var. Daimî işçilerimizin ortalama maaşlarını da sosyal hakları hariç 34 Bin TL yapıyoruz. Bu bahsetmiş olduğum en düşük ücret. Personellerimiz arasında belirli kıdemde olanlar var, öğrenim durumuna göre çalıştığı birime göre bu ücretler daha da artıyor. Elimizdeki tüm imkânı, gücü sonuna kadar kullandık. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Hayırlara vesile kılsın” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası