banner
Gündem

Dinçer; ‘Projelerimiz sözümüzdür’’

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER KATIILDIĞI KANAL 68 TELEVİZYONUNDA 41 PROJENİN DETAYLARINI ANLATTI Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kanal 68 televizyonunda ikinci 5 yıllık dönem içerisinde projelendirdiği 41 projenin detaylarını..

Dinçer; ‘Projelerimiz sözümüzdür’’
banner

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER KATIILDIĞI KANAL 68 TELEVİZYONUNDA 41 PROJENİN DETAYLARINI ANLATTI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kanal 68 televizyonunda ikinci 5 yıllık dönem içerisinde projelendirdiği 41 projenin detaylarını paylaştı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ramazan ayında Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen sosyal çalışmalar hakkında bilgilerde verdi. Başkan Dinçer Ulu Cami önünde kurulan iftar çadırında günlük 2 Bin 500’ü aşkın vatandaşa iftar yemeği ikramında bulunduklarını belirtti.  Ramazan ayının manevi atmosferini tüm şehirde yaşatmak için birçok program düzenlediklerini belirten Başkan Dinçer, sıcak yemek ikramı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi dağıtımı gibi yıl boyunca yapılan sosyal çalışmaların ramazan ayında artırıldığının altını çizdi.

Aksaray’a kazandırdıkları yeşil alan varlığı hakkında bilgiler veren Başkan Dinçer geçtiğimiz günlerde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile açılışı yapılan Klanlar Millet Bahçesinin teknik özelliklerinden bahsetti. Kalanlar Millet Bahçesinin genişleme alanı olan Reglatör bölgesi olarak anılan bölgenin de yeni dönemde Millet Bahçesi ve sosyal donatı alanına dönüşeceğini söyleyen Başkan Dinçer bu alanda yapılacak çalışmalarla ilgil “Şehrimize estetik, ekolojik ve regreatif değeri yüksek, halkımızı doğa ile buluşturan ve sosyal gereksinimlerini karşılayan özgün bir yeşil alanda; okçuluk ve at binicilik tesisi, piknik alanları, tenis kortları, spor alanları, peyzaj alanları ve kameriyelere sahip sosyal alan kazandırılacaktır” ifadelerini kullandı.

‘KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJESİ İLE ASTİM VE OSB’YE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ulaşım alanında projelendirdiği OSB Köprülü Kavşak projesi hakkında şunları söyledi; “OSB-Yeni Sanayi Yolu ve Şehir Merkezi hattındaki trafik yoğunluğunun azaltılması ve kesintisiz ulaşım sağlanması amacı ile köprülü kavşak yapacağız. Bu projemiz ile ticari faaliyetlerin artması ile oluşabilecek trafik yoğunluklarının önüne geçmiş olacağız. Vatandaşlarımızın talep ve destekleri olursa Alparslan Türkeş Bulvarına da böyle bir proje uygulamayı düşünüyoruz” dedi.

Ulaşım projeleri arasında dikkat çeken bir başka projenin de Atatürk Bulvarına yapılacak Yaya Üst Geçit projesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ereğlikapı Mahallesi ve Atatürk bulvarının olduğu bölgeye yapılacak yaya üst geçidinin ihalesinin tamamlanarak yapımına başlanılacağını belirtti. Başkan Dinçer, Atatürk Bulvarı üzerindeki alışveriş merkezlerinin önünde oluşan trafik yoğunluklarının önüne de ferforje ve yaya geçidi uygulamaları ile geçilebileceğini belirtti.

‘TIR VE NAKLİYECİLERİMİZ İÇİN BİR TESİS HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Programın ikinci yarısında da projelerini tek tek sıralamaya devam eden Başkan Dinçer, tır ve nakliyeciler için açıkladığı projesi hakkında şunları söyledi:“Tırlar ve nakliye araçlarının şehrimizin sokaklarında park edilmesi şehir estetiğine yakışmayan görüntüler. Bunun şehrimizde bir disipline edilmesi gereken konu çünkü bu araçlarımız mahallelerimizde trafik yoğunluğu, görüntü kirliliği ve gürültü kirliliğine neden oluyor. Tır, kamyon gibi ağır vasıtaların tek bir merkezde toplanacağı; içerisinde idari bina, ofisler, mescit ve sosyal donatı alanlarının olacağı güvenli bir tesis yapacağız.”

‘BAŞKAN DİNÇER’DEN GENÇLERE YENİ OTOBÜS VE YENİ HAT MÜJDESİ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gençlerle buluştuklarında kendilerinden üniversite hattında araç sayısının artmasını ve daha büyük daha geniş araçların hatlara alınmasını talep ettiklerini söyledi. Gençlerin bu isteklerini geri çevirmeyeceklerini konuşmalarına ekleyen Başkan Dinçer, üniversite hattı içinde gençlere yeni müjdeler verdi.  Aksaray’ı geleceğe taşıyacak 5 yıllık projelerini 6 farklı başlıkta 41 farklı proje altında toplayan Başkan Dinçer, insan odaklı projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası