Gündem

Dinçer; ‘Şehrimize yakışır bir eseri daha tamamladık’

BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYE’Sİ MODERN MİMARİSİ VE İÇ TEFRİŞATI BEĞENİ TOPLADI Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu. Bedir Muhtar..

Dinçer; ‘Şehrimize yakışır bir eseri daha tamamladık’
banner

BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYE’Sİ MODERN MİMARİSİ VE İÇ TEFRİŞATI BEĞENİ TOPLADI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu. Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesinde kullanılan Selçuklu Mimarisini andıran modern mimari yapı ve iç tefrişatı ile dikkat çekiyor.

Dinçer vatandaşlara yeni sosyal ve kültürel alanlar sunmak ve şehrin tarihi geçmişinde iz bırakmış şahsiyetlerin adını gelecek nesillere ulaştırmak için Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Şehrin kimliği ile özdeşleşecek olan Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Aksaray Belediyesi tarafından Bedir Muhtar Kabristanlığına inşa edilen külliye yaklaşık bin 500 metrekare kapalı alana sahip.  Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor. Son derece kullanışlı bir biçimde dizayn edilen külliye vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte hayata geçirildi. İç tefrişatında kullanılan avizeler, halılar ve diğer iç tefrişat ürünleri külliyenin kimliğine uygun bir şekilde özenle seçildi. Yakın zamanda hizmete sunulması planlanan külliyenin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları belediye ekiplerimizce gerçekleştiriliyor” dedi.

 

Vatandaşlara aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri ibadet edebilecekleri yeni bir sosyal ve kültürel alan kazandırdıklarını söyleyen Dinçer, Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesinin yakın zamanda hizmete sunulacağını duyurdu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası