banner
Gündem

Dinçer, ‘Şehrimizin hizmet çıtasını daha da artıracağız’

Göreve geldiği ilk günden bu yana Aksaray’ın bugünlerine ve yarınlarına büyük kazanımlar sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hizmet süresince yaptığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 5..

Dinçer, ‘Şehrimizin hizmet çıtasını daha da artıracağız’
banner

Göreve geldiği ilk günden bu yana Aksaray’ın bugünlerine ve yarınlarına büyük kazanımlar sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hizmet süresince yaptığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 5 yıllık hizmet süresini değerlendiren Dinçer, “Aksaray’ımızın hak ettiği yere gelmesi için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar nitelikli hizmetlerle, gençlerden yaşlılara, kadınlardan çocuklara her yaştan ve her kesimden insana dokunan verimli bir dönemi icra ettik. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-ı Hakk’ın rızasına talibiz. Ancak bu rızanın da milletin rızasından geçtiğini biliyoruz. Bundan sonraki süreçte de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosuyla liderliğinde eser ve hizmet siyaseti yapmayı sürdüreceğiz. Şeyh Edebali’nin ifadesiyle ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı ve tarihimizin, medeniyetimizin devlet geleneğimizin birikimlerini göz önünde bulundurarak Aksaray’ımızı hep birlikte düşünecek, hep birlikte düşleyecek, ilimizin her alanda topyekûn gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara taşımak için el ele birlikte gayret sarf edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘ŞEHRİN PLANLI BÜYÜMESİNİN ÖNÜNÜ AÇTIK’

Günü kurtaran değil şehrin geleceğine yatırım yapan bir yol haritası çıkartarak şehrin planlı büyümesinin önünü açtıklarını ifade eden Başkan Dinçer, şehre nesilden nesle hizmet edecek sayısız eser kazandırmaya devam edeceklerini aktardı. Dinçer, “Altyapıdan üstyapıya, kültür ve sanattan sosyal hizmetlere, çevre, imar, ulaşım, spor ve daha pek çok alanda her yönüyle model ve örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya koymaya çalıştık. 4,5 yılda saymakla bitirilemeyecek birçok proje tamamladık. Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi, Yeni Sanayi Sitesi, Sevgi Evleri, Salı Pazarı Güneş Enerji Santrali, Kadın Aktive Merkezleri, Kitap Konakları, Çorba evleri, Macera Park, Toplama ve Ayırma Tesisi, Şehir giriş çıkışları, Mahalle Konakları, Taziye evleri, Hamide Alaca Sosyal Tesisi, Kalanlar Millet Bahçesi, Fatih Millet Bahçesi, TOKİ Kapalı Pazar, Kurtuluş Pazarı, Cuma Pazarı, Perşembe Pazarı, Genç Osman Millet Kıraathanesi gibi birçok projemizi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Belediye Hizmet Binası, Kentsel Dönüşüm, Selçuklu Külliyesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Çocuk Aktivite Merkezi, Ihlara Cam teras, Hasta Yakını Konukevi ve Külliye gibi birçok projemizin de inşaat çalışmaları devam ediyor. Büyük ihtiyaç haline gelen Yeni Şehir Mezarlığında çalışmalar ise büyük oranda tamamlandı. Bunun yanında şehirde restorasyonu tamamlanan ve restoresi devam eden birçok tarihi yapıyı gün yüzüne çıkarttık. Sosyal yardım konusunda başta engelli bireylerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Evde bakım, evde temizlik, bebek taksi, huzurlu yaşam taksi, hasta bakım ve hoş geldin bebek seti, mobil kuaför hizmeti gibi birçok uygulama ile vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası