banner
Siyaset

Dinçer ’Vatandaşlarımızın bizlere güvendiğini görmek bize güç veriyor’

DİNÇER TELEVİZYON PROGRAMINDA SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kanal 68 televizyonunda düzenlenen ‘Gündem Özel’ programının konuğu oldu. Tüm vatandaşların Ramazan-ı Şerifini kutlayarak programa başlayan Başkan Dinçer, ramazan..

Dinçer ’Vatandaşlarımızın bizlere güvendiğini görmek bize güç veriyor’
banner

DİNÇER TELEVİZYON PROGRAMINDA SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kanal 68 televizyonunda düzenlenen ‘Gündem Özel’ programının konuğu oldu.

Tüm vatandaşların Ramazan-ı Şerifini kutlayarak programa başlayan Başkan Dinçer, ramazan ayı boyunca Aksaray Belediyesi tarafından yapılacak sosyal ve geleneksel çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dinçer, “Biz, toplumumuzun dimağlarında yer edinen ramazan geleneklerini bu yılda da yaşatmak istiyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal çalışmalarımız kapsamında gıda kolisi dağıtımı ve sıcak yemek servislerini artırarak sürdüreceğiz. Ayrıca Ulu Cami önüne kurduğumuz iftar çadırımızda her gün 2 bin 500 kişi ile aynı iftar sofrasında buluşacağız. Her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza evde sıcak yemek ikramlarımız kapsamında günlük bin 500 kişiye sıcak yemek ikramında bulunacağız” dedi.

‘TRAFİK SORUNU KALICI ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK’

Hamidiye Mahallesinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile geçtiğimiz günlerde temel atma töreninin yapıldığını hatırlattı. Başkan Dinçer, 22,5 hektarlık alanda hak sahipleri ile kısa sürede uzlaşıya vararak yıkımları gerçekleştirdiklerini söyledi. Kentsel dönüşüm alanında yapılacak yeni alanlar hakkında bilgiler veren Başkan Dinçer, yeni bulvarların açılarak şehir merkezindeki trafik sorununun da kalıcı olarak çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Yakın zamanda iki büyük projenin açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dinçer, açılışı yapılan Kalanlar Millet Bahçesinin devamındaki genişleme alanında da yeni bir sosyal donatı alanı olarak kazandıracaklarını söyledi. Açılışı yapılan diğer projelerden olan Engelsiz Yaşam Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Dinçer, Engelsiz yaşam Merkezinin iç özellikleri hakkında bilgi vererek engelli vatandaşlara ve ailelerine hayırlı olması dileğinde bulundu.

SOSYAL KONUT PROJELERİNİN ARTIRILACAĞINI MESAJINI VERDİ

Önceki dönemde Hürriyet Mahallesi’nde yapımına başlanılan Sosyal Konut Projesinden de bahseden Dinçer konunun her zaman takipçisi olduklarını söyledi. Yapım sürecinin yasal yükümlülük altında devam ettiğine değinen Başkan Dinçer yeni dönemde de ihtiyaç sahipleri için sosyal konut projelerini artırılacağının mesajını verdi.

‘BELEDİYECİLİK VATANDAŞLARA HİZMET ETME YERİDİR’

Başkan Dinçer programın sonuna yaklaşırken seçim süreci hakkında “Hemşerilerimizle görev sürecimiz boyunca olduğu gibi seçim sürecinde de sık sık bir araya geliyoruz. Yeni dönem için projelerimizi anlatıyoruz. Tabi bunu Belediye Başkan Adayı gözüyle yapıyoruz. Hemşerilerimizin bizlere güvendiğini görmekte bize güç veriyor. Vatandaşlarımız, taleplerini bizim çözeceğimize inanıyor. Yapacağız dediğimiz tüm projelerimizin takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Belediyecilik vatandaşlara hizmet etme yeridir. Şehrimizi ‘Gerçek Belediyecilik’ sloganı ile yarınlara taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Bülteni)  

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası