Gündem

Dinçer; ‘Yağışlardan kaynaklı şikayetleri en aza indirgedik’

Aksaray’da son yılların en yağışlı ilkbahar ve yaz mevsimi yaşanıyor. Meydana gelen yağışlar sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, altyapıda yapılan güçlendirme sayesinde kent genelinde ciddi bir olumsuzluk..

Dinçer; ‘Yağışlardan kaynaklı  şikayetleri en aza indirgedik’
banner

Aksaray’da son yılların en yağışlı ilkbahar ve yaz mevsimi yaşanıyor.

Meydana gelen yağışlar sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, altyapıda yapılan güçlendirme sayesinde kent genelinde ciddi bir olumsuzluk yaşanmadığını bildirdi.

Şehir genelinde yağışların ardından vatandaşlardan gelen şikayetlerin büyük oranda azaldığını söyleyen Başkan Dinçer, “Son 4 yılda yaptığımız altyapı atağı ile 180 kilometre içme suyu, 80 kilometre asbest, 39 kilometre kanalizasyon, 20 kilometre yağmur suyu hattı yapıldı. Genellikle ana arterlerde zorlu trafik şartlarına rağmen yapılan altyapı çalışmaları ile su kesintilerinin, kayıp kaçakların, su birikintilerinin, taşkınların ve tıkanıklıklar sebebi ile şehre yakışmayacak görüntülerin önüne geçilmiş olundu” dedi.

‘ALTYAPI YATIRIMLARIMIZIN ÖNEMİ SON GÜNLERDE DAHA ÇOK AÇIĞA ÇIKTI’

Altyapının bir şehrin planlı büyümesi için olmazsa olmazlardan biri olduğunu aktaran Dinçer, “Şehrimizin sağlıklı ve güvenli altyapıya kavuşması için gece gündüz demeden gayretle çalışmalar yürüttük. Altyapıda yaptığımız yenileme çalışmaları ile hedeflerimize büyük oranda yaklaştık.  Şehrimizin birçok noktasında yürüttüğümüz çalışmalarda kentin ihtiyaçları ve vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdik. Altyapıya ciddi oranda kaynak ayırdık ve yatırımlarımızı bu minvalde sürdürüyoruz. Altyapı yatırımlarımızın önemi son günlerde daha çok açığa çıktı” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası