banner
Gündem

Dinçer YKS sınavı öncesi öğrencilerle bir araya geldi

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaklaşan YKS sınavları öncesi gençleri kitap konaklarında ziyaret ederek bir süre sohbet edip başarılar diledi. Aksaray Belediyesi olarak her zaman gençlerin ve eğitimin yanında..

Dinçer YKS sınavı öncesi öğrencilerle bir araya geldi
banner

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaklaşan YKS sınavları öncesi gençleri kitap konaklarında ziyaret ederek bir süre sohbet edip başarılar diledi. Aksaray Belediyesi olarak her zaman gençlerin ve eğitimin yanında olduklarını hatırlatan Başkan Dinçer, “Sınav öncesi genç arkadaşlarımızla bir araya gelmek istedik. Türkiye yüzyılında gençlerimizin azim ve kararlılığı bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimizin bütün bir yıl emek ve çaba göstererek hazırlandıkları Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olacaklarına inancım tamdır. Çalışan, büyük bir fedakârlıkla emek harcayan gençlerimizin Allah’ın izniyle bu sınavı hakkıyla geçeceğinden hiç şüphem yok. Adaylara hayırlı, huzurlu bir sınav diliyorum. Bu sınavın, hayalini kurduğunuz geleceğe atılan güzel bir adım olmasını temenni ediyor, başta şehrimiz olmak üzere ülkemizdeki tüm yavrularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Aksaray Belediyesinin eğitime katkı sağlamak amacıyla kazandırdığı kitap konakları sınavlara hazırlanan gençlere sakin bir ortamda ders çalışma imkânı sağlıyor. Sınavlara kısa bir süre kala kitap konaklarında yoğunluk yaşanırken gençler sınavlara hazırlanmalarında kitap konaklarının büyük faydasını gördüklerini dile getirdiler.

Her fırsatta eğitime desteklerini sürdüren Aksaray Belediyesinin hali hazırda Nuri Yazıcı Kitap Konağı, Paşacık Kitap Konağı, Tapduk Emre Kitap Konağı,Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağı, Genç Osman Millet Kıraathanesi şehrin dört bir yanında öğrencilere hizmet veriyor. Öğrenciler burada, sınav dönemlerine ve ders dönemlerine hazırlanmanın yanı sıra sosyalleşme imkânı da yakalıyorlar.8 Haziran 2024 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran 2024 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası