Siyaset

‘Doğru adımlarla yola devam’

AK PARTİ AKSARAY TEŞKİLATI TAM KADRO ANKARA’DA… Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen seçim beyannamesi ve milletvekili aday tanıtım toplantısına 81 ilden gelen teşkilat üyeleri..

‘Doğru adımlarla yola devam’
banner

AK PARTİ AKSARAY TEŞKİLATI TAM KADRO ANKARA’DA…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen seçim beyannamesi ve milletvekili aday tanıtım toplantısına 81 ilden gelen teşkilat üyeleri katılım sağladı.

Toplantıya Aksaray’dan 28. Dönem AK Parti Milletvekili Adayları Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Sevinç Kasal ve Sinan Özkan ile birlikte İl Başkanı Hamza Aktürk ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer katıldı.

Teşkilatın Ankara ziyaretleriyle ilgili konuşan Hamza Aktürk, “Yine bir 14 Mayıs arifesinde, 1950’deki inanç ve iradeyle, bir kez daha ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ demek için bir arada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım toplantısı için salonun coşkusu, heyecanı, yüksek katılım seçim zaferinin adeta müjdecisi oldu. Küresel dengelerin yeniden oluştuğu şu kritik dönemde ülkenin başında 21 yıl olduğu gibi bundan sonrada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin bilgi, birikimine ve etki gücüne sahip bir kadro olması çok kıymetlidir. Türkiye’nin, siyasi ve ekonomik esaret çukuruna yeniden yuvarlanmamak için güçlü olmaktan, güçlü kalmaktan, gücünü artırmaktan başka çaresi yoktur. Bizlerde AK Parti teşkilatları olarak gece gündüz demeden sahada milletimizle hemhal olmaya devam edeceğiz. Bunun için diyoruz ki: Doğru adımlarla yola devam” dedi.

AK PARTİ’NİN SEÇİM VAATLERİNDEN ÖNE ÇIKANLAR

-Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız.

-Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak refah düzeylerini yükselteceğiz.

-Turizmde 90 milyon turist ve 100 milyar dolar turizm geliri hedefiyle yatırımı ve tanıtımı hızlandıracağız.

-Ülkemizi 1 trilyon dolar dış ticaret hacmine ulaştırmaya yönelik hedefimize ulaşana kadar yatırıma, üretime, ihracata yükleneceğiz.

– Önümüzdeki dönemde yıllık 5,5 büyüme oranıyla milli gelirimizi bu dönemde 1,5 trilyon dolara, ardından asıl hedefimiz olan 2 trilyon dolara çıkartacağız.

– Kişi başına düşen milli gelirimizi önümüzdeki dönemde önce 16 bin dolara, ardından daha yüksek seviyelere ulaştıracağız.

-Büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz.

– Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız.

– Aile Koruma Kalkanı Programıyla, ev hanımlarının emekliliğine destek vermekten, her ailede en az bir çalışan olmasını sağlamaya kadar pek çok uygulamayı başlatacağız.

– Yeni evlenecek gençlere; iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli ve ‘Sıfır faizli’ 150 bin TL kredi verilecek.

– Kamu görevine ilk defa yapılacak atamalarda, görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat usulü kaldırılacak. Atamalar yazılı sınav sonuçlarına göre yapılacak.

– Üniversiteli öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası