banner
Gündem

‘Dökülen her damla kanın hesabı sorulmalıdır’

AKSARAY’DA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği tarafından şehitlere saygı, teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi. Ulu Cami önünde başlayan yürüyüşe Aksaray..

‘Dökülen her damla kanın hesabı sorulmalıdır’
banner

AKSARAY’DA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği tarafından şehitlere saygı, teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi.

Ulu Cami önünde başlayan yürüyüşe Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehit aileleri, gaziler, protokol üyeleri, engelli vatandaşlar ve çok sayıda kişi katıldı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler. Şehit,Dul ve Yetimleri Derneği Aksaray Şube Başkanı Gazi Dede Mehmet Akbulut, “Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı sonucunda görevli askerlerimiz;  6 can, 6 vatan evladı Kahraman Mehmetçik şehadet şerbetini içti. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu kara haberden sonra Pençe-Kilit Harekâtı Bölgesi’nde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman Mehmetçiğimizin daha şehit olduğu haberi yürekleri dağladı. 12 eve evlat acısı düştü. Tüm Türkiye bu acıyı yüreğinde hissetti.  Vatanın bölünmez bütünlüğü, Ay yıldızlı al bayrağımızın göklerde dalgalanması, ezanı Muhammedi’nin semalarda yankılanması, milletimizin birliği ve beraberliği için gözlerini kırpmadan şehadete yürüdüler. Kahramanlık, inanç ve vatan sevdası ile tarihi dondurarak tarih olanlar, bu cennet vatana buzdan bekçi oldular. Türk tarihinde, bembeyaz bir şekilde yerini alan Sarıkamış Destanından yüzyıl sonra aynı azim ve inançla şehadete yürüyen 12 kahraman Mehmetçiğimizin şehadeti ile yürekler buz kesti. Şehitler, vatan toprağına kapanmış hürriyet abideleridir. Çanakkale’de, Sakarya’da ve Kocatepe’de olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için ve dıştaki düşmanlara karşı şehit ve gaziler vererek ‘vatan’ şuurunun ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde kararlılıkla mücadele eden Milli Savunma Bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyiz. Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası