13

‘Döviz kuru gibi ev ve arsa kuru oluştu’

aksaray”da bahar dönemi ile emlak sektörü hareketlenmeye başladı. artan fiyatlar nedeniyle ev alım satımı düşerken, kiralık dairelere talep arttı. aksaray”da son aylarda kira fiyatlarının dikkat çekmeye başladığını belirten emlakçı rıdvan..

‘Döviz kuru gibi ev  ve arsa kuru oluştu’
banner

aksaray”da bahar dönemi ile emlak sektörü hareketlenmeye başladı. artan fiyatlar nedeniyle ev alım satımı düşerken, kiralık dairelere talep arttı.

aksaray”da son aylarda kira fiyatlarının dikkat çekmeye başladığını belirten emlakçı rıdvan Özdemir, “kiralık daire fiyatları bin 500 ile 2 bin 500 arasında değişiyor. ev fiyatları ise 350 bin liradan başlayıp 1 buçuk milyon liraya kadar çıkıyor. arz talep seviyesi ise eski yıllara göre düşük, ama yine de ev alan oluyor. arsa fiyatları yüksek olunca vatandaşlarımız şehir merkezi yerine tercihlerini hesaplı olan beldelerden ve yakın köylerden yana kullandı. yeşilova civarları daha çok tercih ediliyor. devletimiz daha önce hiç ev almamış kişilere 2 milyona kadar 0.89 ile 0.99 faiz oranlarında kredi veriyor. bununla alakalı çok azda olsa bir talep oluştu. bu kampanya geçen yıl da olmuş, piyasaları hareketlendirmişti. son aylarda ev fiyatları artık sürekli güncelleniyor. kullanılan malzemelerin fiyatları yükseldikçe, ev ile arsa fiyatları da yükseliyor. Örnek verirsek geçen ay 900 bin lira olan ev, bir ay sonra 940 bin liraya çıkıyor. biz de bu yüzden işletmelerimizin camlarına ev ve arsa fiyatlarını yazamıyoruz. Önceden bir dairenin fiyatını yazınca o fiyattan satabiliyorduk. Şimdi ise bir altın ve döviz kuru gibi ev ile arsa kuru da oluştu” dedi. foto-haber: ali furat

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL