Esnaf

Düğünlerin başlaması halı sektörünü hareketlendirdi

Aksaray’da düğün sezonunun başlamasıyla birlikte evini döşemek isteyen çiftlerin alışveriş heyecanı başladı. Kalealtı Caddesi halı esnaflarından Burak Yaşaroğlu, yeni evlenen çiftlerin düğün alışverişlerinde halı, mobilya ve perde uyumuna dikkat ettiklerini..

Düğünlerin başlaması halı  sektörünü hareketlendirdi
banner

Aksaray’da düğün sezonunun başlamasıyla birlikte evini döşemek isteyen çiftlerin alışveriş heyecanı başladı. Kalealtı Caddesi halı esnaflarından Burak Yaşaroğlu, yeni evlenen çiftlerin düğün alışverişlerinde halı, mobilya ve perde uyumuna dikkat ettiklerini söyledi. Yaşaroğlu,  “Halı sektöründe son yıllarda renk ve desen olarak yüzlerce modelimiz var. Son zamanlarda halılar, mobilya ve perdeye göre seçiliyor. Biz de halıcılar olarak yeni trendlere yetişmekte zorlanıyoruz. Halı alacak vatandaşlarımız salon, mutfak ve oturma odasına yün akrilik ve keçeleşmeyen kaliteli halılar tercih etmeliler. Naylon halılar daha kısa ömürlü ve sağlığa zararlıdır. Vatandaşlarımız bu tür halıları evlerine sokmasınlar. Yüzlerce farklı model ve desenlerde her kesime hitap edecek halılar var. Kilim, eskitme ve modern tarzlarda müşterinin istediğine göre desenlerde var. Bu yıl yaz sezonunda halı sektörünün hareketli geçeceğini tahmin ediyorum” diye konuştu.

Yün halıların metresi 350 liradan başlayıp 900 liraya kadar çıkıyor. Fiyatlar kalitesine, ipliğine ve sıklığına göre değişiyor. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL