Gündem

Dünya markası Lacoste Aksaray’a geliyor

Aydoğdu, Eren Holding’in güneş panelleri ve tekstil alanındaki 350 milyon dolar tutarındaki iki ayrı yatırımı ile Aksaray Sultanhanı Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacağını söyledi Aksaray..

Dünya markası Lacoste  Aksaray’a geliyor
banner

Aydoğdu, Eren Holding’in güneş panelleri ve tekstil alanındaki 350 milyon dolar tutarındaki iki ayrı yatırımı ile Aksaray Sultanhanı Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacağını söyledi

Aksaray sanayisi 2 dev yatırıma daha kapı açıyor. Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren Fransa merkezli ünlü giyim ve ayakkabı markası Lacoste Aksaray’da fabrika kuracak. Ayrıca yine Eren Holding bünyesindeki Eren Enerji, elektrik panelleri hücre üretim tesisini de Aksaray’a kuracak.

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren ve beraberindeki heyet, Vali Hamza Aydoğdu’nun daveti üzerine Aksaray’a gelerek holdingin yapacağı yeni yatırımlar konusunda incelemelerde bulundu.

Vali Aydoğdu, yapılan görüşmeler neticesinde Eren Holding’in Aksaray’da yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.

 

Aydoğdu, dünyaca ünlü Fransız Lacoste giyim firmasının tekstil ve ayakkabı üretim fabrikasının ve elektrik üreten güneş panellerinin hücre üretim tesisini Aksaray’a kurulacağını söyledi.

2 dev yatırımla 2 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanacağını belirten Aydoğdu, “Eren Enerji, elektrik üretiminde kullanılan güneş panellerinin hücre üretimini Aksaray Sultanhanı OSB’de 300 bin metrekare alanda kurulacak fabrikada gerçekleştirecek. Bu fabrika elektrik panellerinin hücre üretiminde Türkiye’de 2 fabrika olma özelliğini taşımakla beraber bu üretim Aksaray’da olacak. Fabrika bin 500 kişiye istihdam sağlayacak” dedi.

Aydoğdu, yine holding bünyesindeki ünlü Fransız giyim markası Lacoste’nin tekstil ve ayakkabı üretimini Sultanhanı OSB’de 10 bin metrekare alanda gerçekleştireceğini ve bu yatırımla beraber bin kişilik daha istihdam sağlanacağını aktardı.

İş insanı Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Valimiz Aksaray’ın potansiyelini bizlere anlatarak bizi Aksaray’ı görmeye davet etmişti. Bizde bu manada kentin jeopolitik konumu, sunduğu imkânları yerinde gördük. Yapacağımız yatırımların kente hayırlı olmasını diliyorum. İki yeni yatırımımız yılsonu itibariyle başlatmayı planlıyoruz. 350 milyon dolar yatırım bedeli olarak öngördüğümüz projelerimizi kısa sürede de tamamlayıp Aksaray Sultanhanı OSB’de üretime geçmek istiyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL