banner
Gündem

‘Dünyadaki en büyük mutluluk sağlıktır’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Aydoğdu; “İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için gece..

‘Dünyadaki en büyük mutluluk sağlıktır’
banner

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Aydoğdu; “İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için gece gündüz çalışan, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, zaman ve mekân tanımaksızın tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakârca yerine getiren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir. Toplumumuz için ne denli değerleri olduklarını salgın döneminde ve geçen yıl yaşadığımız deprem felaketinde bir kez daha idrak ettiğimiz hekimlerimizden hemşirelerimize, yardımcı personelimize kadar tüm sağlık çalışanlarımıza, mesleklerini icra ederken göstermiş oldukları üstün gayret, mesleki bilgi ve beceri, insan hayatına duydukları sonsuz saygı için şükranlarımı sunuyorum. Tıp alanındaki yenilikleri takip ederek, hayat kurtarmaya adadıkları bu mücadelede gösterdikleri azim ve kararlılık, toplum olarak bizleri büyük bir gururla dolduruyor. Dünyadaki en büyük mutluluğu ve önceliği sağlığa atfeden ecdadın evlatları olarak insanlarımızın dertlerine derman olmak için gösterdikleri gayretlere karşılık sağlık çalışanlarımıza şükran ve minnet göstermemiz gerekirken zaman zaman hekim ve sağlık personelimizin karşı karşıya kaldıkları münferit hakaret ve şiddet olgusu kabul edilebilir bir durum değildir. Hiçbir acı, hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez. Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti kınıyor ve bu tür olaylara hep birlikte karşı çıkarak bunların gerçekleşmemesi adına gereken hassasiyeti göstermek ve önlemleri almak hepimizin görevidir. Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen, salgın döneminde ve Maraş depremlerinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş hekimlerimizi, hemşirelerimizi ve sağlık çalışanlarımızı şükranla yâd ediyorum.Milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor; Tıp Bayramını kutluyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası