banner
Gündem

‘Dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirttik’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümünde yaptığı açıklamada; “Çanakkale Zaferi’nin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz”..

‘Dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirttik’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümünde yaptığı açıklamada; “Çanakkale Zaferi’nin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

Dinçer, mesajında: “1915 yılında İtilaf Kuvvetleri’ne karşı Çanakkale ruhuyla kenetlenen ecdadımız, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya göstermiştir.  Çanakkale’de tüm imkansızlıklara rağmen birlik, kardeşlik ve dayanışma ile elde edilen destansı zafer, aynı zamanda İstiklal Harbimizin milli mücadele ruhuna ilham kaynağı olmuştur. Verdiği istikbal ve istiklal mücadelesiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran, bütün dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten aziz milletimiz; 109. yıl önce olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim gösterecektir.  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale’de ve tüm vatan sathında şanlı bayrağımızın semalarımızda özgürce dalgalanabilmesi için gözünü kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası