Esnaf Gündem

Ekmeğe zam yolda

Aksaray’da 200 gramı 2,5 liraya satılan ekmeğin fiyatının Salı günü alınacak komisyon kararı ile 3,5 lira olacağı tahmin ediliyor. Aksaray Fırıncılar Odası Başkanı Halis Altınsoy, ekmek üretim girdilerindeki artıştan dolayı..

Ekmeğe zam yolda
banner

Aksaray’da 200 gramı 2,5 liraya satılan ekmeğin fiyatının Salı günü alınacak komisyon kararı ile 3,5 lira olacağı tahmin ediliyor. Aksaray Fırıncılar Odası Başkanı Halis Altınsoy, ekmek üretim girdilerindeki artıştan dolayı ekmeğe zam yapılması gerektiğini söyledi.

‘FIRINCILAR OLARAK ZOR

GÜNLER GEÇİRİYORUZ’

400 liradan satılan bir torba un fiyatının 510 liraya yükseldiğini aktaran Altınsoy, şöyle konuştu: “Ekmek üretiminde ana maliyet unsurları olarak un, maya, doğalgaz ile petrol geliyor. Un ve mayaya zamlar yapıldı. Akaryakıta da ayrıca zamlar yapılıyor. Bunlar en önemli gider kalemlerini oluşturuyor. Girdilerin yükselmesinden dolayı şu anda fırıncılar olarak zor günler geçiriyoruz.2,5 lira olan ekmek fiyatının komisyon kararı ile 3,5 lira olması ve 10 gün içinde etiketlere yansımasını bekleniyoruz.” Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL