Eğitim

‘El birliği içinde çalışacağız süreci birlikte yöneteceğiz’

İHTİSASLAŞMA PROJELERİ MÜHENDİSLİK AĞIRLIKLI BİR NOKTAYA KAYACAK Eğitim Fakültesinin 2023-2024 Yılı Akademik Kurul Toplantısı’nda konuşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çoğunlukla sosyal çalışmalar biçiminde ilerleyen spor ve..

‘El birliği içinde çalışacağız süreci birlikte yöneteceğiz’
banner

İHTİSASLAŞMA PROJELERİ MÜHENDİSLİK AĞIRLIKLI BİR NOKTAYA KAYACAK

Eğitim Fakültesinin 2023-2024 Yılı Akademik Kurul Toplantısı’nda konuşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çoğunlukla sosyal çalışmalar biçiminde ilerleyen spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma projelerini teknik ve mühendislik ağırlıklı bir noktaya kaydıracaklarını söyledi.

Yayın sayısını, somut proje üretimlerini, bilimselliği ve eğitim kalitesini arttırma konularında ciddi adımlar attıklarını söyleyen Rektör Arıbaş, gerek şehir gerekse Ankara düzeyindeki görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Yaptıkları görüşmelerin önemlice bir kısmını projelerin ve desteklemelerin kapsadığını kaydeden Arıbaş, spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarına dikkat çekti. Çoğunlukla sosyal projeler biçiminde ilerleyen süreç için yeni bir strateji belirlediklerini, alana dair yapılan işleri teknik ve mühendislik ağırlıklı bir noktaya kaydıracaklarını anlatan Rektör Alpay Arıbaş, “Özellikle patente yönelik ürünler geliştirmek amacındayız. Kısa süre sonra tüm birimlerimizi kapsayan bir toplantı yapacağız. Tüm akademisyenlerimizin önerilerine, görüşlerine, fikirlerine ihtiyacımız var. El birliği içinde çalışacağız ve süreci öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, şehrimiz, sanayicimiz ve halkımız açısından daha verimli bir noktaya getireceğiz. Sizlerin geri dönüşleri bizlere yol gösteriyor. Birlikte ilerleyeceğiz” dedi. Konuşmasında, göreve başladıkları 2,5 aylık süreçte yaptıkları ve planladıkları çalışmalara da vurgular yapan ASÜ Rektörü, şöyle devam etti: “Teknopark konusu çok önemliydi ve hemen gündemimize aldık. Kısa süre sonra Teknoparkın çalışır hale gelmesi için gayret gösteriyoruz. Tıp Fakültesi morfoloji binası için de girişimlerde bulunduk. Farklı yöntemlerle bu işi de belli bir noktaya getirmeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Diş Hekimliği Fakültesi kliniğini açmak adına bir ödenek ihtiyacımız vardı. Yaptığımız görüşmelerin ardından ödeneği çıkarttık. Hatta ihtiyaç duyulan bir görüntüleme cihazı için alım sürecine doğru ilerliyoruz. Kadro için de girişimlerimiz var. Bu kliniğin açılması kampüsümüze farklı bir hareketlilik getirecek.” Rektör Arıbaş, konuşmasının ardından akademisyenlerin projeler, fakülte özeli talepler ve eğitim süreçlerine ilişkin sorularını yanıtladı, görüşlerini aldı.Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Dekan Prof. Dr. Arzu Doğru’nun sunumunun ardından tamamlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası