Esnaf

Emek ve özveriyle öne çıkıyoruz

Aksaray’da hobi malzemeleri dükkânı işleten Mukaddes Yöney; işletmesi ile ilgili genel bilgiler verdi. 6 senedir bu alanda hizmet verdiğini  ve bu süre içerisinde işletmesinde bir takım farklılıklar yaptığını aktaran Yöney,..

Emek ve özveriyle öne çıkıyoruz
banner

Aksaray’da hobi malzemeleri dükkânı işleten Mukaddes Yöney; işletmesi ile ilgili genel bilgiler verdi. 6 senedir bu alanda hizmet verdiğini  ve bu süre içerisinde işletmesinde bir takım farklılıklar yaptığını aktaran Yöney, “Önceleri takı üzerine malzemeler satıyorduk. Daha sonra bu malzemeler ile kendimiz özel günler için hediyelikler hazırlamaya başladık. Nişan, düğün, nikâh, söz, kız isteme gibi özel günlerde dağıtılacak hediyelikler ihtiyaç duyulan ürünleri hazırlamaya başladık. Üç senedir bu şekilde faaliyet gösteriyoruz” dedi.

İşlerini büyütme serüveni hakkında konuşan Yöney; “İşlerimiz iyi dükkânımız çok işlek bir cadde de olmasa da sosyal medyada ve müşterilerimizin birbirlerine tavsiyesi sonucunda adımızı duyurmayı başardık. Az kar ile güzel ürünler hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu yıl en çok sattığımız ürünler arasında yüzük kurdelesi. İsimli nişan kurdelelerine çok fazla talep oldu. Ve hediyelik mumlara rağbet oldukça fazlaydı.  Ürünlerimizi çoğu zaman isteğe bağlı üretiyoruz. Yazı şeklinden kurdele rengine kadar her isteğe cevap verebiliyoruz. Müşterilerin istekleri doğrultusunda tasarlayıp üretmeye çalışıyoruz. Cidden emek ve özveri isteyen bir iş. Belirli bir standardı yok çok fazla tercih seçeneği mevcut”  diye konuştu.

GÜVENSİZLİK SEKTÖRÜMÜZÜ ETKİLİYOR

Sektöründe ki dolandırıcılık ağlarına dikkat çeken Yöney; ‘Bayan arkadaşlardan çok fazla soru geliyor paketleme işi ile alakalı. Bizim ne yazık ki böyle bir uygulamamız yok. Ama internet ortamında bu konuyla alakalı çok fazla dolandırıcılık söz konusu. Birçok kişiden duydum ne yazık ki. Bu güvensizlik bizim sektörümüzü de etkiliyor. Bu dolandırıcılık tuzaklarına düşmesinler birebir gidip görüşmedikleri kişilere ve kurumlara güvenmesinler” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası