banner
Özel

‘Emniyet kemeri ayak bağı değil, hayat bağıdır’

Emniyet kemerinin önemi Bilim Festivali alanına kurulan ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ ve ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’ ile anlatıldı. Aksaraylı sürücüler trafik güvenliğine dikkati çekmek ve emniyet kemeri takmanın önemine vurgu..

‘Emniyet kemeri ayak  bağı değil, hayat bağıdır’
banner

Emniyet kemerinin önemi Bilim Festivali alanına kurulan ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ ve ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’ ile anlatıldı.

Aksaraylı sürücüler trafik güvenliğine dikkati çekmek ve emniyet kemeri takmanın önemine vurgu yapmak amacıyla kurulan simülatörle kaza deneyimi yaşarken, emniyet kemerinin hayata dokunuşunu da test etmiş oldu.

Simülasyona aracına çocuklarıyla birlikte binen Ayşe Yeşil, simülasyonda emniyet kemeri takmanın faydasını canlı bir şekilde deneyimleyerek daha iyi anladığını belirtti. Sürücülerin emniyet kemeri kullanımına mutlaka dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Yeşil, “Normalde emniyet kemeri uzun yollarda sürekli takıyoruz ama bir kez daha anladım ki araca oturduğumuzda kemeri takacağız” dedi.

Simülatöre gelen sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatan Aksaray Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Görevlileri; “Burada tüm yaş gruplarına bu deneyimi burada yaşadılar. Bir aracın emniyet kemeri takılı iken takla atmasında araç içinde neler yaşandığını yaşıyorlar. Aksaray halkının yoğun bir talebi var.3 bin kişiye yakın vatandaşımıza emniyet kemerinin hayat kurtardığı anlatarak ciddi bir farkındalık oluşturduk. Genel anlamda burada gerçekten kemerin faydalarını burada öğreniyorlar. Emniyet kemeri ayak bağı değil, hayat bağıdır ve insanları yaşatır” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası