banner
Asayiş

Emniyetten ‘acil satılık’ uyarısı

İkinci el otomobil satışlarında devreye giren dolandırıcılar, araç sahiplerinin internet sitelerinde yayınladıkları ilanları kullanarak vatandaşları dolandırıyor. Son zamanlarda artış gösteren üç aşamaları yeni dolandırıcılık yöntemi ile ilgili bilgi veren Aksaray..

Emniyetten ‘acil satılık’ uyarısı
banner

İkinci el otomobil satışlarında devreye giren dolandırıcılar, araç sahiplerinin internet sitelerinde yayınladıkları ilanları kullanarak vatandaşları dolandırıyor. Son zamanlarda artış gösteren üç aşamaları yeni dolandırıcılık yöntemi ile ilgili bilgi veren Aksaray polisi, vatandaşları uyararak dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentte son dönemlerde 3 aşamalı yeni dolandırıcılık yöntemi ile  ‘acil satılık otomobil’ ilanlarıyla insanların mağdur edildiğini belirtildi. Yapılan açıklamada; “Yöntemin birinci aşamasında şüpheli şahısların ikinci el araba alım satım siteleri üzerinden satılık araçların sahipleri ile yüz yüze gelmeden telefon ile irtibat kurarak aracın değeri üzerinden anlaşıyorlar” denildi.

PARAYA SIKIŞTIM BAHANESİ

İkinci aşamada, şüpheli şahıslar alım-satım için anlaştığı araçları kendi aracı gibi göstererek oto galericiler ile paraya sıkışma bahanesi ile değerinin altında satışı için anlaşıyor. Bu aşamada şüpheli şahıslar araçların gerçek sahipleri ile oto galericileri farklı telefonlardan arayarak aynı yalanlarla ikna ederek noterde buluşturuyor ve araç-alım satım işlemlerini başlattıkları yalanını söylüyor.

‘SATIŞ İŞLEMİNİ NOTERDEN YAPIN’

Polis ekipleri üçüncü aşamada ise aracın gerçek sahibinden habersiz olarak verdikleri iban numaralarına oto galericilerden para yatırttıkları, akabinde irtibatı keserek mağduriyetler yaşanmasına neden oldukları son zamanlarda artan müracaat ve tahkikatlardan anlaşılmıştır” denildi. Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası