banner
Gündem

En etkili bilim insanları listesinde yedi ASÜ’lü isim de var

Stanford Üniversitesi, dünya genelinde bilimsel üretkenlik bakımından ilk yüzde ikilik dilime giren akademisyenleri “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” başlıklı bir raporla kamuoyuna duyurdu. Aksaray Üniversitesinden (ASÜ) yedi akademisyen ilgili listede..

En etkili bilim insanları listesinde yedi ASÜ’lü isim de var
banner

Stanford Üniversitesi, dünya genelinde bilimsel üretkenlik bakımından ilk yüzde ikilik dilime giren akademisyenleri “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” başlıklı bir raporla kamuoyuna duyurdu. Aksaray Üniversitesinden (ASÜ) yedi akademisyen ilgili listede yer alma başarısı gösterdi.

“Yıllık Etki” ve “Kariyer Boyu Etki” şeklinde iki kategoride hazırlanan liste, 22 anabilim dalı ve bunlara bağlı 176 alt bilim dalından oluşuyor. Nitelikli yayın sayısı, atıflar, makalelerin yer aldığı dergilerin etki değerleri, h-indeks, hm-indeks, patent sayısı gibi somut akademik ölçütler kullanılarak hazırlanan liste, alanın en prestijli çalışmalarından birisi olarak kabul ediliyor. ASÜ Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Talat Baran, Doç. Dr. Tolga Taner, Prof. Dr. Mehmet Fatih Kandemir, Prof. Dr. Mustafa Sönmez, Doç. Dr. Nuray Yılmaz Baran ve Doç. Dr. Şükrü Dursun “Yıllık Etki;” Doç. Dr. Talat Baran ve Prof. Dr. Mustafa Işık ise “Kariyer Boyu Etki” kategorisinde listede yer aldı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer alan ASÜ’lü akademisyenleri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası