banner
Gündem

Engellilerin ihtiyaçları giderildi

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Kemal Ergün, engelli araçları teslim töreni ve gurbetçi buluşması için Aksaray’a geldi. Etkinliğe Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl..

Engellilerin ihtiyaçları giderildi
banner

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Kemal Ergün, engelli araçları teslim töreni ve gurbetçi buluşması için Aksaray’a geldi. Etkinliğe Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Aksaray Şube Başkanı Cem Elibol ile gurbetçiler ve engelli vatandaşlar katıldı.

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Kemal Ergün, yaptığı konuşmada dernek faaliyetleri ile ilgili bilgiler vererek; “Vakfımız Türkiye’de yeni kurulmuş bir vakıftır. Deprem bölgesinde birçok etkili çalışmamız oldu. Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya’da 4 ayrı yerde 12 milyon Euro kaynağımızla çalışmalara devam ediyoruz ”dedi.

‘İYİLİK YOLUNDA HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ’

Hasene vakfının ülkemizde ve dünyada önemli projelere imza attığını söyleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, “Vakfın, Aksaray şubesine gelip engelli vatandaşlarımıza yardım etmeleri bizleri memnun etti. Gurbetçi buluşması ile engelli kardeşlerimize bu araçları ulaşmasında emeği büyük olan Cem başkanımıza ile tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tarz hayata dokunur işleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘DEPREMDE OLDUKÇA ANLAMLI ÇALIŞMALARA ŞAHİKT OLDUK’

Deprem bölgesinde de dernek ve vakıfların etkin çalışmalarına şahit olduklarını kaydeden Dinçer; “Aksaray Belediyesi olarak depremin ilk gününden bugüne kadar bölgede çalışmalarımız sürüyor. Çorba dağıtımı, çadır ve konteyner kent kurulumu yaparken, sağımızda ve solumuzda hep Hasene derneğini gördük. Avrupa’dan gelerek en ince detaya kadar emek sarf etmeleri ve gönül vermeleri yaptıkları hayır faaliyetlerinin ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor” dedi.

‘İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN HERKESİN YANINDAYIZ’

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Aksaray Şube Başkanı Cem Elibol , “Biz vakıf olarak dünyanın her noktasında olduğu gibi Aksaray’da da başta dezavantajlı vatandaşlarımız olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelerimizin her zaman yanında olmayı sürdüreceğiz. Gıda kervanı projesi kapmasında 600 aileye gönüllerimizle birlikte dokunduk. Bugünde engelli kardeşlerimizin ihtiyacı olana tüm ürünleri dağıttık. Bundan sonrada onların yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası