banner
Gündem

‘Engelsiz kampüs için daha çok çalışacağız’

Türkiye Görme Engelliler Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Fikret Özkaya ile Aksaray Görme Engelliler Engelsiz Bakış Kulübü Başkanı Muammer Acar, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu…

‘Engelsiz kampüs için daha çok çalışacağız’
banner

Türkiye Görme Engelliler Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Fikret Özkaya ile Aksaray Görme Engelliler Engelsiz Bakış Kulübü Başkanı Muammer Acar, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu.

ASÜ’nün engelsiz bir üniversite olduğunu, farklı kurumların yaptığı değerlendirmelerde de bu gerçekliğin somutlaştığını ifade eden Rektör Alpay Arıbaş, engelsiz yaşam konusunda istikrarlı bir yükseliş sergilediklerini ifade etti. Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) 2018 yılından bu yana “Engelsiz Üniversite Ödülleri” verdiğini ve ASÜ’nün beş yıldır aldığı ödüllerle zirvede yer aldığını ifade eden Arıbaş, “Son olarak, 2023 yılında dokuz turuncu, beş yeşil ve dokuz mavi olmak üzere 23 bayrak ödülü aldık ve 56 üniversite içinde Türkiye ikincisi olduk. Biz engellerin ortadan kalktığı bir üniversite olma yolunda samimiyetle gayret ediyor ve görevlerimizi titizlikle yerine getirmeye çalışıyoruz. Farklı kurumlarla iş birliği içinde daha çok çalışacağız” dedi. Derneklerin yöneticileri de Rektör Alpay Arıbaş’a yeni görevinde başarılar diledi ve kurumsal olarak yaptıkları faaliyetlerden söz etti.

Ziyarete dernek yöneticileri ile ASÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Araştırma Görevlisi Cahit Şahin de katıldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası