Özel

Enkazdan kurtarılan depremzede, hayata tutunmaya çalışıyor

Hatay’da meydana depremde yıkılan evindeki enkaz altında mahsur kalıp kurtarılan, kaporta ustası 3 çocuk babası Özgür Karataş, memleketi Aksaray’a yerleşip, açtığı yeni iş yerinde hayata tutunmaya çalışıyor. Karataş, ”Hatay’daki depremde..

Enkazdan kurtarılan depremzede, hayata tutunmaya çalışıyor
banner

Hatay’da meydana depremde yıkılan evindeki enkaz altında mahsur kalıp kurtarılan, kaporta ustası 3 çocuk babası Özgür Karataş, memleketi Aksaray’a yerleşip, açtığı yeni iş yerinde hayata tutunmaya çalışıyor. Karataş, ”Hatay’daki depremde çok ciddi yaralar aldık. İş yerim de yıkıldı. Öğle saatlerinde olan depremde ise enkaz altında kaldım ve beni kurtardılar. Hatay’ın yaşanacak gibi bir hali kalmadı. Hala daha orda yakınlarım var. Orada sıkıntı yaşayanlarda var. Devletimiz el attı bir şekilde bir çare bulunuyor, ama ciddi şekilde daha yaralar var” dedi.

ÇOCUKLARIM İÇİN GİRDİĞİM EVİMDE DEPREME YAKALANDIM

Karataş ,” İlk depremde dışarıya çıkamadık. Eşim çıktı ben çocuğumu alıp çıkamadım. Bayağı bir mücadele verdim. Yer yerinden oynuyordu. Bir şekilde çocuğum ile dışarı çıkabildik. Sonrasında sürekli yağmur yağıyordu. Çocuklarımı Aksaray’a gönderirken eşya almak için eve girdim. Öğlen olan depremde ise üzerime dolap ve iç duvarlar yıkılması ile orada mahsur kaldım. Kardeşim Yasin Karataş ‘a dolabın altındayken telefon açtım. İleri geri hareket edemiyordum. Arkamda yatak vardı. Dolap yatağın üstüne devrilmişti. Ben o orada kaldım, kardeşim 20 dakika sonra geldi. Yatak odasının beceresini kırarak içeri girdi. Enkazları boşaltıp dolabın altından beni kurtardıklarını belirtti.

HATAY’DAN HALA KOPAMADIM

Karataş ,” Hatay’dan hala daha kopmadım. En büyük oğlum orada okuyor. Annem, babam ile kardeşimde orada. Bende fırsat buldukça ziyarete gidip geliyorum. Elimizden gelen imkan doğrultusunda yardım ediyoruz. Onlar da Aksaray’a gelip gidiyor. Burada dinleniyorlar. Çünkü orada zor bir mücadele içerisindeler. Ama bir yerden sonra herkes ekmeğinin  peşinde. Bir şekilde yaraların sarılması lazım. Elimizden gelen desteği Hatay’a vermeye çalışıyoruz. Deprem psikolojik sıkıntılara neden oluyor. Şükür atlattık ama içerisinde hala daha yaraları var. Büyük oranda atlattık. Aksaray esnafı ile halkı gibi ne mutlu böyle insanımız var. Elimizden tutuyorlar ve ellerinden gelenide yaparak yardımcı oluyorlar. ”dedi.

KADER NE YAZMISSA ONU YAŞAYAÇAĞIZ

Karataş ,”En büyük oğlum Hatay’da ailemin yanında okuduğu için getirmedik. Birisi bebek ve biriside ortaokulda okuyur.2019 yılı Şubat ayında eşimle beraber Hatay’a gittik. Deprem olana kadarda aynı mesleğimi yapıyordum. Bir yerden sonra insana her şey normal geliyor. Kader ne yazmış ise onu yaşayacağız. Sığınacağın bir yer yok depremde yol ortasında yer yarılıyor. Sadece deprem bir binanın altında kalmak değil, ağacı bile ortadan bölebiliyor. Ecel geldiyse hiçbir şeyi tanımıyor. Binada ve ya dışarıda olman hiçbir şeyi değiştirmiyor. “Diye konuştu. Foto-Haber: Erkan Altuntaş

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası