banner
Gündem

‘Er meydanı Aksaray’a yapılan işler ve hizmetler’

Aksaray Ticaret Borsası toplamda 54 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve 150 milyon TL gibi dev bir bütçe ile inşa edilecek yeni ticaret merkezi toplantısında üyeleriyle bir araya geldi..

‘Er meydanı Aksaray’a  yapılan işler ve hizmetler’
banner

Aksaray Ticaret Borsası toplamda 54 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve 150 milyon TL gibi dev bir bütçe ile inşa edilecek yeni ticaret merkezi toplantısında üyeleriyle bir araya geldi

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, krizlerin bahane edildiği ve yatırımların ertelendiği bir dönemde kentin rekor bütçeli yatırımlara imza atmaya devam ettiğini söyledi.

Özkök, Eskil ilçesinde inşasına başlanan projeyle ilgili üyeler ve yatırımcılarla bir araya geldi. “Er meydanı Aksaray’a yapılan işler ve hizmetler” diyen Özkök, “Dev tarım ticaret merkezinin bir benzerini Eskil ilçesinde hayata geçiriyoruz. 86 bin 500 metrekare alan üzerinde 8 bloktan oluşan takriben 400 metrekare kapalı alan, 30 metrekare ofis olmak üzere; idari bina, satış salonu, sosyal tesislerle birlikte toplam kapalı alan 32 bin metrekare civarında, açık alan olarak da 54 bin 500 metrekare kullanım alanı hizmete sunulacaktır. Projenin yaklaşık maliyeti 150 milyon TL civarındadır. 2023 yılının en büyük yatırımı Eskilli iş adamlarımız sayesinde gerçekleşecektir. Burası hizmet, yatırım ve istihdam alanı” dedi.

Ekonomik kriz ve kemer sıkma politikaları nedeniyle Türkiye’nin birçok noktasında daha küçük bütçeli çalışmaların bile ertelendiğini kaydeden Özkök, “Aksaray için durmak yok, koşma zamanı. Aksaray ölçeğinde iller için imkansız denebilecek bir rakam ve projeyle şehrimizim tarım ve hayvancılık üssü olması için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası