Gündem

Erel; ‘Bakanlıktan gelen yanıt yetersizdir’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Aksaray Havaalanına ilişkin KİT komisyonunda sorduğu sorulara ulaştırma bakanından yanıt geldiğini söyledi. Cevabın yetersizliğinden dolayı üzüldüğünü dile getiren Erel, “Aksaray için verilen sözlerin bir an önce..

Erel; ‘Bakanlıktan gelen yanıt yetersizdir’
banner

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Aksaray Havaalanına ilişkin KİT komisyonunda sorduğu sorulara ulaştırma bakanından yanıt geldiğini söyledi.

Cevabın yetersizliğinden dolayı üzüldüğünü dile getiren Erel, “Aksaray için verilen sözlerin bir an önce tutulması gereklidir” dedi.

Erel, sorduğu soruyu yineleyerek; “Bizim Aksaray’ın 1994 yılında ihalesi yapılan, 1998’de de yapımına başlanan 75. Yıl Cumhuriyet Havaalanımız vardı. Valiliğin imkanlarıyla yaklaşık yüzde 70’i tamamlanmıştı, ancak daha sonra 2002 yılında AK Parti iktidarıyla birlikte yatırım programından çıkarıldığını verdiğimiz bir soru önergesine verilen cevapta gördük. Tabii ki devletimizin imkanlarını da dikkate alarak bu yüzde 70’i tamamlanan bu havaalanını en azından daha önce AK Partili bir milletvekili arkadaşımız uçuş eğitim alanı olarak değerlendireceklerini söylemişlerdi, o da olmadı. Milli servetin zayi olmaması adına kıymetli Genel Müdürümüzden bu konuya eğilmesini talep ediyorum” dedi.

Erel, Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen yanıtın; “Aksaray iline havalimanı yapımı Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün yatırım programında bulunmamakta olup bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak verilen ödenekler doğrultusunda yapımı değerlendirilecektir” şeklinde olduğunu aktardı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL