Siyaset

Erel, ‘Sorularımıza verilen cevaplar tatmin edici değil’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmaları esnasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilettiği, demiryolu ve ilçelerin Aksaray’a bölünmüş yollarla bağlanması taleplerine dair net bir..

Erel, ‘Sorularımıza verilen cevaplar tatmin edici değil’
banner

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmaları esnasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilettiği, demiryolu ve ilçelerin Aksaray’a bölünmüş yollarla bağlanması taleplerine dair net bir tarih ve somut bir veri sunulmadığını söyledi. Erel, yaptığı açıklamada “Meclis kürsüsünden sorduğumuz ‘Aksaray-Ulukışla Demiryolu hattını ne zaman yapacaksınız’ sorusuna Bakanlık, ‘Aksaray-Ulukışla Demiryolu projesinin ihale çalışmaları devam etmektedir’ ifadesiyle yanıt vermekle yetindi. Yine Aksaray Havalimanının ne zaman yapılacağına ilişkin de bir soru yönelttik. Aksaray’ın havalimanı ihtiyacının Nevşehir ve Kayseri Havalimanlarından karşılandığı anımsatılarak cevap verildi.

Yılan hikâyesine dönen Aksaray-Ortaköy yolunun neden bitirilemediğini sorduk, toplamda 46 kilometrelik yolun sadece iki kilometrelik kısmının 2022 yılı çalışma sezonu içinde bitirilmesinin hedeflendiğini belirten bir cevap verildi. Diğer ilçelerin Aksaray’a neden bölünmüş yollarla bağlanmadığına ilişkin soru sorduk, hayallerin ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini gösteren bir yanıt aldık. Bakanlık, bölünmüş yolların trafik miktarı, bölgesel gelişim ve bunlara bağlı hazırlanan raporlarla yapıldığını ifade etti ve dolaylı olarak Aksaray’ın henüz bu gelişmişlik düzeyinde olmadığını vurguladı. ‘Aksaray’a neden yatırım yapmıyorsunuz’ sorusuna verilen cevapta ise 2003-2022 yılları arasında, çoğunlukla Aksaray’ı komşu şehirlere bağlayan karayollarındaki çalışmaların toplamı belirtildi ve Aksaray’ın bölünmüş yol miktarının yüzde 1705 arttığı vurgulandı. Her seçimde iktidar partisini Türkiye genelinde en yüksek oy oranlarıyla destekleyen Aksaray’ın hizmetlerden beklediğini alamaması, kamuoyunda ciddi bir rahatsızlık oluşturuyor’’ dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası