Siyaset

Ertürk, genel ve yerel sorunları anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, yerel ve ulusal konularla ilgili parti binasında açıklamalarda bulundu. Salı buluşmalarını artık geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Ertürk, bu buluşmalarda..

Ertürk, genel ve yerel sorunları anlattı
banner

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, yerel ve ulusal konularla ilgili parti binasında açıklamalarda bulundu.

Salı buluşmalarını artık geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Ertürk, bu buluşmalarda Aksaray’ın sorunlarına ve çözüm önerine ilişkin değerlendirmeler yaptıklarını ve ulusal gündemle alakalı konuları da dile getirdiklerini aktardı. Yeni basın yasasına ilişkin açıklamalarla toplantıya başlayan Ertük, “Basın yasası mecliste görüşülmeye devam ediyor. Bildiğimiz kadarı ile yasalaşan maddeler var. Sansür yasası olarak gördüğümüz bu yasanın geçmemesi için CHP milletvekillerimiz parlamentoda direnecekler. Biz bu yasaya karşıyız” dedi. Aksaray’ın yol ve köy sorunlarını tekrar dile getiren Ertürk, “Köy ve Aksaray’ın mahalle sorunlarını gezerek yerinde tespit edip basınla paylaşıyoruz. Hatipağatolu ile Hırkatol arasındaki asfalt yol yapılmadı. Bunun bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Tol bölgesindeki şebeke suyu ile ilgili sorunun henüz çözülmediğini biliyoruz. Bu çağda içme suyunun çözülmemesi artık bir eksiklik ya da sorunun ötesinde ayıptır. Bu ayıptan köylerimizi kurtaralım. Tapuda işlemlerin yavaş yapıldığı konusunda vatandaşlarımızdan şikâyetler geliyor. Bu sorun yaz yoğunluğu ile ilgiliydi ama yine yaz gelecek ve yine aynı sorun olacak. Tapudaki işleyişe de bir an önce önlem alınmasını istiyoruz. Bunların yanında esnaf, çiftçi ve vatandaşlarımızın ortak derdi: Ekonomi, hepimizin cebini ve canını yakmaya devam ediyor. Kömür ve elektrik faturalı can yakıyor. Mazot fiyatı yine 30 liraya dayandı. Çiftçimizin ekim yaptığı zaman gelen zam da üreticilerin belini bükmeye devam ediyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL