Siyaset

Ertürk, yerel sorunları anlattı

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, gündeme dair konularla ilgili parti binasında açıklamalarda bulundu. Geleneksel Salı buluşmalarıyla Aksaray’ın sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yaptıklarını söyleyen Ertürk, ulusal gündemle alakalı..

Ertürk, yerel sorunları anlattı
banner

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, gündeme dair konularla ilgili parti binasında açıklamalarda bulundu. Geleneksel Salı buluşmalarıyla Aksaray’ın sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yaptıklarını söyleyen Ertürk, ulusal gündemle alakalı konuları da dile getirdiklerini aktardı. Çevre Şehircilik Müdürlüğünde, il müdürü değişimi sonrası sürekli şikayetler aldıklarını belirten Ertürk, “Yine müdürün mobbing yaptığı, çalışanlara yönelik fişlemeler yaptığı iddia ediliyor. Bu iddialar konusunda bir araştırma yapılmasını istiyoruz. Müdürümüz bir de gösterişe düşkünmüş. Kendisine bir lojman tahsis edilmiş. Bu lojmanı beğenmemiş olacak ki ekonomik sıkıntıda olduğumuz bu evrede 248 bin liraya tadilat yaptırmış. Buraya bu harcamayı yapamazsınız. Devletin ve milletin parası ile gösteriş yaşayamazsınız. Sendika başkanının yerini değiştirmiş. Çevre Şehircilik müdürlüğü hukuka ve kanunlara bağlı bir kurum. Kimse atını oynatacağı gibi bir çiftlik görmesin. Müdür beye buradan bu uyarımızı yeniliyoruz” dedi.

ERTÜRK, ŞEHRİMİZDE 2 BİN 287 YABANCI UYRUKLU GÖÇMEN VAR

Göçmen konusuna da değinen Ertürk, “Göç idaresine, ilimizdeki resmi ve gayri resmi yabancı kişileri sorduk. Nüfus müdürlüğüne ise yabancı uyruklu olup vatandaşlık alan kaç kişi var diye sormuştuk. Nüfus müdürlüğünden elimize bir sonuç gelmedi. İlgili yazımızda ilimizdeki yabancılar ile ilgili bilgilendirmek üzere Suriye, Afganistan ve Pakistan olmak üzere ilimizde düzenli ve düzensiz yaşayan göçmen mülteci ile geçici koruma statüsünde ki yabancı kişiler, bunların cinsiyetine dair verilerin paylaşılması istenmiştir. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından gelen cevap ‘Türkiye ve ilimizdeki veriler kendi goç.gov.tr web sitesi üzerinden düzenli olarak paylaşılmaktadır’ ifadelerinin yer aldığı yazı geldi. Bizde siteyi inceledik ve Aksaray’da 2 bin 287 göçmen olduğunu gördük. Ben göç idaresi müdürüne çağrıda bulunuyorum. Bir gün gelsinler sadece üç noktada sayım yapalım. Zafer ilkokuluna gidelim. Sonuçları karşılaştıralım” diye konuştu.  Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL