banner
Gündem

Eski Sanayi Sitesi’nde yapıların yüzde 85’inin yıkımı tamamlandı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Sanayi Sitesini, Aksaray Ticaret ve Sanayi Merkezi (ASTİM)’e taşıdıktan sonra boş ve atıl vaziyette kalan Eski Sanayi Sitesi’ndeki yıkım işlemlerinin yüzde 85’inin tamamlandığını duyurdu. Eski..

Eski Sanayi Sitesi’nde yapıların yüzde 85’inin yıkımı tamamlandı
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Sanayi Sitesini, Aksaray Ticaret ve Sanayi Merkezi (ASTİM)’e taşıdıktan sonra boş ve atıl vaziyette kalan Eski Sanayi Sitesi’ndeki yıkım işlemlerinin yüzde 85’inin tamamlandığını duyurdu.

Eski Sanayi Sitesi’nde bulunan 122 bin metrekare inşaat taban alandaki yapıların yüzde 85’inin yıkımı tamamlandı. Gönüllülük esasına dayanılarak esnafla uzlaşma sağlanarak yıkımların gerçekleştirildiği Eski Sanayi Sitesi yerleşkesinde, 1563 adet yapı bina ve müştemilat bulunuyordu. Burada yapılan yıkım çalışmaları ile bin 200’ü aşkın yapının yıkımı başarıyla yapıldı.

Dinçer, Eski Sanayi Sitesi’nde uygulanacak proje ile buranın bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜMLE ‘YAPILAMAZ, GİRİLEMEZ’ DENİLEN ALANLARA GİRDİK’

Aksaray’da Hamidiye Mahallesi başta olmak üzere kentsel dönüşümle modern kent kimliğine yakışmayan yapıları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Son yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan doğal afetler tedbir alma ile beraber modern yapılaşmayı zorunlu hale getirdi. Bizde şehrimizde risk teşkil eden yapıları kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkarak yerlerine modern, kullanışlı ve sağlam binalar yapmak için projeler ürettik. Bu çalışmaları büyük bir gayret ve özveri içerisinde yaparken hak sahipleriyle birlikte de istişare içerisinde bulunuyoruz. Kentimize yakışır binalar, şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası