Gündem

Eskil’de tarlalar drone ile ilaçlanıyor

Eskil ilçesinde üreticiler, traktörle ilaçladıkları tarlaları, maliyeti daha düşük, çevreye ve hayvanlara zararı daha az olduğu belirtilen drone ile havadan ilaçlamaya başladı. Drone ile ilaçlama yaptıklarını belirten Eskil Ziraat Odası..

Eskil’de tarlalar drone ile ilaçlanıyor
banner

Eskil ilçesinde üreticiler, traktörle ilaçladıkları tarlaları, maliyeti daha düşük, çevreye ve hayvanlara zararı daha az olduğu belirtilen drone ile havadan ilaçlamaya başladı.

Drone ile ilaçlama yaptıklarını belirten Eskil Ziraat Odası İbrahim Kırlı, tarımda en önemli unsurların başında zirai ilaçlama geldiğini söyledi. Kırlı, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “Daha önce çiftçilerimiz traktörler ve elle ilaçlama yapıyordu. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle havadan ilaçlama yapan ekipmanlar üretildi. Çiftçilerimizin de bu teknolojiden yararlanmaları gerektiğini düşündük ve 2 adet drone ilaçlama aracı alarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Tüm çiftçilerimiz zirai ilaçlama yaptırabilir. Bu teknoloji sayesinde daha az maliyete daha iyi bir ilaçlama yapılacaktır. Ziraat Odası olarak özel sektöre göre yüzde 45 daha ucuza mal oluyor. Çiftçilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Daha birçok yeniliği ve hizmeti çiftçilerimizle buluşturacağız. Drone ile ilaçlama, traktör ile ilaçlamaya kıyasla hem ekonomik hem de çevreye ve hayvanlara daha az zarar verdiği gerekçesiyle tercih ediliyor. Üretici bu teknolojiyi kullanarak daha az yoruluyor ve tarlasını ilaçlatmanın keyfini yaşıyor” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL