Gündem

Eskil’de ‘Yedi Güzel Adam’ı tanıtma etkinliği düzenlendi

Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ‘7 Güzel Adamı Tanıyalım’ etkinliği düzenlendi. Programda Türk Edebiyatı’nın tanınan isimlerinden olan ‘Yedi Güzel Adam’ olarak bilinen Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri..

Eskil’de ‘Yedi Güzel Adam’ı tanıtma etkinliği düzenlendi
banner

Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ‘7 Güzel Adamı Tanıyalım’ etkinliği düzenlendi. Programda Türk Edebiyatı’nın tanınan isimlerinden olan ‘Yedi Güzel Adam’ olarak bilinen Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ile Ali Kutlay’ın hayatları, eserleri ve şiirleri tanıtıldı.

Etkinliğe Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Beyazıt Bestami Uyan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ahmet İriş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Coşkun, öğrencilerden edebiyata yön veren 7 Güzel Adamın hayatı ve eserleri hakkında bilgiler aldı. Kılıçer ise, Yedi Güzel Adamı öğrencilere tanıtmak, şiirleri, eserleri ve hayatları hakkında bilgi vermek için böyle bir program düzenlediklerini söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası