Özel

Esnaflar da hareketli bir yıl geçirdi

Aksaray’da esnaflar geçtiğimiz 2022 yılını değerlendirdi. Yılın özellikle son günlerinde çiçekçi, pastacı ve kuruyemişçi esnaflar bereketli günler geçirdi. Satışların yüzlerini güldürdüğünü ifade eden İstanbul çiçekçilik işletmecisi Yücel Sarı, “Yılbaşında en..

Esnaflar da hareketli bir yıl geçirdi
banner

Aksaray’da esnaflar geçtiğimiz 2022 yılını değerlendirdi. Yılın özellikle son günlerinde çiçekçi, pastacı ve kuruyemişçi esnaflar bereketli günler geçirdi.

Satışların yüzlerini güldürdüğünü ifade eden İstanbul çiçekçilik işletmecisi Yücel Sarı, “Yılbaşında en çok kırmızı tomurcuklu ‘kokina’ çiçeği satıldı. Kokina çiçeğinin özelliği kurutulduktan sonra yıllarca saklanılabilmesi. Kesme çiçek ve buketler de yeni yıl ziyaretine gidenlerin olmazsa olmaları arasındaydı. Kış mevsimi olduğu için çiçek fiyatları biraz yüksek ama vatandaşlarımız yılbaşında bütçesine göre çiçek aldı. İşletmemizde her bütçeye uygun çiçeklerimiz mevcut. Özel günler şehrimizde her zaman çiçekçilerin yüzünü güldürüyor. Özellikle 31 Aralık gününü yoğun geçirdik. Yoğunluğun bir süre daha süreceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

YILBAŞI GECESİNDE DAMAKLAR ŞENLENDİ

Fatih Sabri Pastanesi İşletmecisi Şinasi Güneş ise, yoğunluğa yetişmeye çalıştıklarını ifade etti.

Yeni yıl öncesinden başlayan yoğunluğun sürdüğünü ifade eden Güneş, “Satışlarımız normal günlere göre 15-20 kat arttı. Yaş pasta, çikolata ve kuru pastaya yoğun bir talep var. Biz de bu talepleri yetiştirmek için çift vardiya çalışıyoruz. Fıstıklı, muzlu, kestaneli, meyveli, bademli ve daha 50’ye yakın birçok çeşidimiz bulunuyor. Yılbaşında tezgâha koyduğumuz her ürün beklemeden satıldı. Esnaf olarak özel günlerdeki satışlarımızdan çok memnunuz” diye konuştu.

‘HERKES BÜTÇESİNE GÖRE KURUYEMİŞ ALDI’

Kuruyemişçi Mehmet Karaketir ise, “Kuruyemişçi esnafları olarak yılbaşı satışları bizleri memnun etti. Tabi önceki yıllara göre fiyatlardan dolayı ister istemez satışlarımız düşüktü ama yine de yılsonunu hareketli geçirdik. Kuruyemiş ve kahveyi burada taze taze kavuruyoruz. Ay, kabak çekirdeği, tuzlu fıstık ve badem gibi ürünleri sıcak sıcak müşterilerimize sunuyoruz. En çok kestane, karışık kuruyemiş, çekirdek, kahve ve lokum çeşitlerine talep oldu. Bir de birçok müşterimiz yeni yılda hediye olarak kuruyemiş tercih etti. Piyasaların da canlanmasına sebep oldu” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası