banner
Asayiş

Fiyat listesi denetimi

Aksaray’da 1 Ocak itibariyle Ticaret Bakanlığınca lokanta ve benzeri işletmelerde zorunlu hale getirilen fiyat listesinin bulunup bulunmadığı denetlendi. Ticaret Bakanlığı ekiplerince yönetmelikte yer alan, vatandaşların alışveriş yaptığı kafe, restoran, lokanta, pastane..

Fiyat listesi denetimi
banner

Aksaray’da 1 Ocak itibariyle Ticaret Bakanlığınca lokanta ve benzeri işletmelerde zorunlu hale getirilen fiyat listesinin bulunup bulunmadığı denetlendi.

Ticaret Bakanlığı ekiplerince yönetmelikte yer alan, vatandaşların alışveriş yaptığı kafe, restoran, lokanta, pastane gibi işletmelerde iş yerinin giriş kapısının önüne veya hizmet sunulan masaların üstüne tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde fiyat ve menü listesinin konulması incelendi.

Ekipler Aksaray’da esnafların yüzde 80 oranında fiyat listelerinin bulunmasına dikkat ettiğini söyledi. Fiyat listesi yetersiz ve görünür yerde olmayan işletmeler ise uyarıldı ve fiyat listelerinin daha görünür yerleri asılması istendi. Bankalar Caddesi esnafları denetimden memnun olduklarını ve yeni yıl itibariyle fiyat listelerini daha görünür yere astıklarını belirttiler. Foto-Haber: Ali FURAT 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası