banner
Özel

Gazeteci adayları gazete ziyareti ve fotoğraf uygulaması için sahaya indi

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencileri ‘Yerel Medya’ ve ‘Temel Fotoğrafçılık’ dersi kapsamında saha uygulaması için Aksaray Egemen gazetesini ziyaret etti. Öğretim Görevlisi Oğuzhan Demiray nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette, öğrenciler..

Gazeteci adayları gazete ziyareti ve fotoğraf uygulaması için sahaya indi
banner

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencileri ‘Yerel Medya’ ve ‘Temel Fotoğrafçılık’ dersi kapsamında saha uygulaması için Aksaray Egemen gazetesini ziyaret etti.

Öğretim Görevlisi Oğuzhan Demiray nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette, öğrenciler gazete bünyesinde yürütülen çalışmalar, gazetenin işleyişi, haberlerin hazırlanma süreçleri, matbaa vebaskı teknikleri hakkında bilgi aldı. Haberde fotoğrafın önemi konusunda da gazetecilik gözüyle foto-muhabirlerden bilgiler alan 2’nci sınıf öğrencileri merak ettikleri soruları da gazete yöneticileri ve muhabirlere yönelterek sohbet ettiler.

GAZETENİN HAZIRLANIŞ AŞAMALARINI YERİNDE GÖRDÜLER

Demiray, öğrencilerin, haber toplama teknikleri, yerel haber kaynakları, mizanpaj, matbaa ve gazetenin hazırlanış aşamalarını yerinde gördüklerini ifade ederek, Aksaray Egemen gazetesi yönetimine kendilerine bu imkanı sağladıkları için teşekkür etti.

‘TEORİK BİLGİLER SAHA UYGULAMALARIYLA BİRLEŞTİRİLMELİ’

Geleceğin gazetecilerine bilgi ve tecrübelerini anlatan Aksaray Egemen Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şeyda Coşar; “Egemen ailesi olarak ziyaretten dolayı memnuniyet duyduk. Gazetecilik bölümü öğrencilerine geldikleri için teşekkür ediyoruz. Gazetecilik sahada uygulamalı olarak öğrenilmesi gereken bir meslektir. Teorik bilgiler mutlaka saha uygulamaları ile birleştirilmelidir. Sizleri boş zamanlarınızda ve merak ettiğiniz hususlarla ilgili bilgi alma ihtiyacınızın olduğu her dönemde gazetemize bekliyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler gazete ziyareti sonrasında ‘Temel Fotoğrafçılık Dersi’ kapsamında öğrendikleri teknik bilgileri uygulamak için Kültürpark içerisinde sonbahar temalı fotoğraf çalışması yaptı. Öğrenciler diyafram, enstantane ve ISO gibi teknik ayarları uygulamalı görerek, kompozisyon tekniklerini kullanarak cep telefonları ile serbest çekim yaptılar.Haber: İkra Nur ÜNVER

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası