Gündem

Gazze’de insanlık dramı yaşanmakta

Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu tarafından ‘İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıda, insan hakları konuları ele alındı. Aksaray’da, kısa adı ‘TİHEK’ olan, Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu, insan hakları..

Gazze’de insanlık dramı yaşanmakta
banner

Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu tarafından ‘İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıda, insan hakları konuları ele alındı.

Aksaray’da, kısa adı ‘TİHEK’ olan, Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu, insan hakları sorunlarını tartışmak, bilgi ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Aksaray Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, kaymakamlar, TİHEK İkinci Başkanı Av. Alişan Tiryaki ile kurum uzman ve uzman yardımcılarından oluşan heyet katılım sağladı.

Toplantı kapsamında yaptığı konuşmada Gazze’de yaşanan insanlık dramına değinen Tiryaki, “İnsan hakları tarihinin ilk insanla başladığı söylenebilir. İnsan hakları, belirli dönemlerde yaşanan olaylar esas alınarak düzenlenmiştir. Ulusal insan hakları kurumlarının tarihleri çok eski değildir. Bu kurumların ortaya çıkış sebeplerinin en başında dünya savaşları ve bu savaşlar sonucunda ölen milyonlarca insan ve geride kalan kişilerin geçirdiği ağır travmalar gelmektedir. Bütün bunlara rağmen bugünlerde tüm insanlığın şahitliğinde dünyada korkunç insan hakları ihlalleri yaşanmaktadır. Sözün bittiği yerdeyiz. Onlarca insanın yaşama hakkının vahşice yok edildiği bu süreçte küresel ve bölgesel ölçekteki insan hakları örgütleri ne yapmalı? Soru budur işte. Maalesef olumlu şeyler söyleyemiyoruz.  Avrupa birliğinden ise hiç ses çıkmadı.Hatta Avrupa ülkelerinin bu ihlalleri alenen desteklediklerine şahit olduk. Evet Gazze’den bahsediyorum, insan haklarıyla alakalı literatürün tamamına sahip olduğunu söyleyen ve burnundan kıl aldırmayan batı ülkeleri yaşanan bu vahşet karşısında körleri ve sağırları oynayarak sessiz kalmaktadır” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası