Spor

Geleceğin sporcuları tarama testinden geçiyor

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Aksaray Dağılgan Spor Salonu’nda 3. sınıfta okuyan 6 bin 700 öğrencinin tarama testi başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü Adil Bölükbaş,..

Geleceğin sporcuları  tarama testinden geçiyor
banner

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Aksaray Dağılgan Spor Salonu’nda 3. sınıfta okuyan 6 bin 700 öğrencinin tarama testi başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü Adil Bölükbaş, yetenek tarama sonucunda öğrencilerin farklı spor dallarına yönlendirileceğini söyledi.

Öğrencilerin birinci yetenek taraması ölçümlerini yapmaya başladıklarını ifade eden Bölükbaş, “Milli Eğitim ve Gençlik Spor Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü sportif yetenek taraması dâhilinde Türkiye genelinde eğitim gören 3’üncü sınıf öğrencilerimizin sportif yetenek taraması sürüyor. Aksaray’da bu yıl 3’üncü sınıfta okuyan 6 bin 700 öğrencimiz var. Bu sonuçlar Haziran ayının sonunda tamamlanıyor. Bu testlerden başarıyla geçen öğrencilerimize 6 ay, haftanın 2 günü olmak üzere temel eğitim programı uyguluyoruz. Bu program bittikten sonra ikinci testimizi uygulayıp, çocuklarımızın hangi spor dalına uygun olduğunu belirliyoruz. Daha sonra çocuklarımızı hem ilgi alanları hem de yetenekli oldukları branşlara göre yönlendirerek eğitim almalarını sağlıyoruz” dedi.

‘MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMELİYİZ’

Aksaray’ın genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Bölükbaş, “Şehrimiz tesisleşme konusunda da çok iyi durumda. Spor salonları ile antrenörlerimizin varlığını avantaja çevirmemiz lazım. Çocuklarımızın yeteneklerini yok etmememiz gerekiyor. Var olan yeteneklerini iyi değerlendirip, onları milli sporcu yapmamız lazım. Daha sonra ise olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek sporcuları da burada yetiştirmeliyiz” diye konuştu. Foto: Şeyda COŞAR/ Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası