Gündem

Geleneksel zirve tırmanışı renkli görüntüler oluşturdu

Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (ADASK)  ve AFAD destek gönüllüleri tarafından organize edilen Hasan Dağı’na yapılan zirve tırmanışı etkinliği, dağcıların zirveye ulaştıktan sonra İstiklal Marşı ve şehitlere..

Geleneksel zirve tırmanışı renkli görüntüler oluşturdu
banner

Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (ADASK)  ve AFAD destek gönüllüleri tarafından organize edilen Hasan Dağı’na yapılan zirve tırmanışı etkinliği, dağcıların zirveye ulaştıktan sonra İstiklal Marşı ve şehitlere saygı duruşu gerçekleştirilmesiyle noktalandı.

ADASK ekip lideri Avni Gökçe, “Aksaray’dan yaklaşık 38 kişilik katılım ile Aksaray Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Demirezen eşliğinde, zirve tırmanışı etkinliğini başarılı bir şekilde tamamladık. Aksaraylı dağcılar olarak etkinliğimizi geleneksel hale getirdik. Amacımız şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak. Yaptığımız bu tip etkinliklerle dağcılık ve doğa turizmi konusunda Aksaray’ı ön plana çıkarmak istiyoruz. Tırmanışımız 5 saat sürdü ve zirvede İstiklal Marşı okuduk ve şehitler için saygı duruşunda bulunduk. İnişimiz ise 3 saat sürdü. Çıkarken ise güneşin doğuşunu izleme imkânı bulduk. Kar beyaz önündeki çadırımızda bir gün dinlenip tekrar şehre döndük” diye konuştu. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL