banner
Gündem

‘Genç girişimcileri iş dünyasına kazandırmalıyız’

TOBB Aksaray Genç Girişimciler Kurulu, genç girişimcilere yol gösterecek bir etkinliğe daha imza atarak, “Her Ay Bir Söyleşi” programı kapsamında İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı..

‘Genç girişimcileri iş dünyasına kazandırmalıyız’
banner

TOBB Aksaray Genç Girişimciler Kurulu, genç girişimcilere yol gösterecek bir etkinliğe daha imza atarak, “Her Ay Bir Söyleşi” programı kapsamında İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Salih Karlı’yı gençlerle buluşturdu.

Programa Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Aksaray Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Lise girişimcilik Öğrenci Konseyleri de katılım gösterdi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDULAR

Programa katılan konuşmacılar, genç girişimcilere yönelik sundukları destekler ve hizmetler hakkında detaylı bilgiler paylaşarak, iş dünyasına atılacak ilk adımlar konusunda yol gösterici tavsiyelerde bulundu. İŞKUR’un istihdamı artırma, iş gücü piyasasını güçlendirme konusunda yaptığı çalışmalara değinen İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, gençlerin kariyer planlaması ve istihdam olanaklarına ilişkin bilgi verdi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Salih Karlı ise Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun sunduğu teşvik ve hibe programlarına dair bilgi verdi.

ATSO’DAN DESTEK MESAJI GELDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş da programda yaptığı konuşmada, genç girişimcilerin iş dünyasının kazandırılmasının önemine vurgu yaparak, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu tür etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.  Aksaray Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Lise Girişimcilik Öğrenci Konseyleri üyeleri, programın sonunda soru-cevap bölümüne katılarak, merak ettikleri konular hakkında konuşmacılardan detaylı bilgi aldı. Katılımcılar, bu tür söyleşilerin bilgi ve motivasyon kaynağı olduğunu belirterek, gelecekte de bu tür etkinliklerin devam etmesini talep etti. Programın sonunda, TOBB Aksaray İl Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Köse’nin doğum günü, pasta kesilerek kutlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası